2023 m. balandžio mėn. Sveikatos priežiūros fakulteto studijų programos „Dietetika“ DT20 grupės studentės Ieva Birbalaitė, Ksenija Gulbickaja, Rosita Kiaulėnaitė, Judita Milkevičiūtė, Goda Vaitkevičiūtė ir Ema Žirinaitė kartu su dėstytoja Erika Dzimidaite dalyvavo Austrijoje St. Pölten taikomųjų mokslų universitete mišriojoje intensyviojoje programoje (BIP) „Telehealth in Dietetics“. Į St. Pölten atvyko dietetikos studentų iš Vokietijos, Austrijos, Belgijos ir Italijos aukštųjų mokyklų. Savaitė buvo intensyvi – VIKO studentės dalyvavo paskaitose apie telemedicinos koncepto integravimą į dietetiką, su tuo susijusius iššūkius ir galimybes, nuotolinių konsultacijų ypatumus, klientų / pacientų duomenų apsaugą. Taip pat tarptautinėse komandose dalyviai atliko praktines užduotis – ieškojo efektyvių nuotolinio konsultavimo ir informavimo būdų žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu, nutukimu, vėžiu, dirgliosios žarnos sindromu bei nėščioms moterims. Visos tarptautinės komandos turėjo sukurti video prototipų pristatymus ir vėliau Vienoje jie buvo pademonstruoti ir aptarti kompanijoje Selpers.

Selpers – tai online platforma, skirta asmenis, segantiems lėtinėmis ligomis, kurioje interaktyviai ir paprastai pateikiamos žinios pacientams – čia galima rasti naudingų vaizdo įrašų, tinklalaidžių (podcasts), interviu su ekspertais bei įkvepiančių istorijų. Šios įmonės ekspertai dosniai dalinosi savo patirtimi, kaip vystyti prototipą ir išvengti galimų klaidų.

Vizito Austrijoje metu vyko ne tik intensyvi mokymų savaitė, bet ir turtinga kultūrinė programa.

Dalyvavimas Erasmus+ programoje paskatino studentus ne tik pritaikyti dietetikos žinias, bet ir atskleisti  kūrybinį potencialą, įkvėpė domėtis teledietetika ir šio koncepto vystymu Lietuvoje.

Daugiau nuotraukų rasite VIKO SPF Facebook įraše