2019 m. balandžio 9 d. Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakultete įvyko Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto studentų mokslinės draugijos organizuota respublikinė nuotolinė studentų konferencija „Studijos ir sveikata: 2019“.
Visus susirinkusius pasveikino Sveikatos priežiūros fakulteto studentų mokslinės draugijos pirmininkė Viktorija Mackevič. Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto studentų mokslinės draugijos mokslinė kuratorė, Slaugos katedros docentė dr. Zyta Kuzborska palinkėjo studentams pasidalinti sukaupta patirtimi ir idėjomis.
Konferencijos dalyviai, ruošdami pranešimus, gilina žinias biomedicinos mokslų srities slaugos, medicinos technologijų, biodiagnostikos ir dietetikos kryptyse.
Džiaugiamės, kad nuolat auga dalyvių, norinčių gilinti žinias akademinėje bei mokslinėje plotmėje, skaičius. Šioje respublikinėje nuotolinėje studentų konferencijoje dalyvavo 38 studentai iš Lietuvos ir užsienio aukštųjų mokyklų (Utenos kolegijos, Socialinių mokslų kolegijos, Vilniaus kolegijos bei Lenkijos Respublikos Balstogės technikos universiteto) ir pristatė 26 pranešimus.
Konferencijos metu buvo pristatyta daug slaugos praktikai reikšmingų pranešimų. Diskutuota apie slaugytojų emocinę būseną patiriant pacientų mirtį, slaugytojų patiriamo diskomforto kojose įtaka jų kasdienei veiklai. Didelis dėmesys buvo kreiptas į studentų poreikį kavai, gliuteno poveikį žmogaus organizmui, lipidų svarbą ir nutukimo korekcijos būdus. Taip pat buvo keli pranešimai, susiję su Sveikatos priežiūros fakulteto studentų žinių vertinimu apie autizmą, kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų bendruomenės narių žinių vertinimas apie pirmąją pagalbą ir jos teikimą.
Konferencijos pabaigoje buvo išrinkti įdomiausi pranešimai, tarp kurių yra ir Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto studentų parengti pranešimai: „Dietetikos“ studijų programos DT18 gr. studentų Jono Lapinsko – „Omega 6: Omega 3 santykio svarba žmogaus sveikatai“, Viktorijos Ruzgaitės – „Maistas ir nuotaika“, Oksanos Misiukienės ir Rimos Novikevičiūtės – „Gliuteno poveikis žmogaus organizmui“; studijų programos „Bendrosios praktikos slauga“ SL17D gr. studenčių Lenos Tiurenkovos ir Evelinos Raguckaitės – „Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto studentų poreikis kavai“, SL18A gr. studenčių Kamilės Minelgaitės ir Evelinos Dominykos Buinovskajos – „Moksleivių žinios apie rankų higieną“, SL16E gr. studenčių Emilijos Vitukevič ir Olgos Žavoronok – „Studentų žinios apie mikrotraumų riziką slaugos procedūrų metu“, SL18D gr. studentės Jekaterinos Vitkovskajos –„Kofeino poveikis gliukozės kiekiui kraujyje“.

Nuoširdžiai dėkojame Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto studentų mokslinės draugijos nariams, Verslo vadybos fakultetui ir visiems, prisidėjusiems prie konferencijos organizavimo! Esame dėkingi konferencijos dalyviams už ypač aktyvų dalyvavimą!

 

Dr. Zyta Kuzborska,
Slaugos katedros docentė,
Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros
fakulteto studentų mokslinės draugijos
mokslinė kuratorė

 

Nuoroda į nuotraukų albumą: https://www.facebook.com/pg/Vilniaus-kolegijos-Sveikatos-prie%C5%BEi%C5%ABros-fakultetas-745251035609229/photos/?tab=album&album_id=1504793859654939