2019 m. balandžio 5 d. Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Reabilitacijos katedra ir Lietuvos kineziterapeutų draugija organizavo tęstinę ir jau tradicine tapusią Respublikinę praktinę konferenciją  „Riešo ir plaštakos problemos bei jų sprendimo būdai“. Konferencija buvo skirta kineziterapeutams, ergoterapeutams, slaugytojams, fizinės medicinos ir reabilitacijos, šeimos gydytojams, kitiems reabilitacijos specialistams, dėstytojams ir studentams. Pradžioje apie 280 konferencijos dalyvių pasveikino Sveikatos priežiūros fakulteto dekanė Birutė Gostevičienė.

Konferencijos metu nagrinėtos aktualios temos: kineziterapeutė dr. Brigita Zachovajevienė kalbėjo apie riešo ir čiurnos sąnarių raiščių asociacijas. Pranešimas buvo parengtas kartu su gydytoju, doc. dr. Pavelu Zachovajevu. Apie stipinkaulio distalinio galo lūžius papasakojo gydytojas Juozas Ravinskas. Gydytojas Darius Jauniškis pristatė riešo raiščių pažeidimus. Apie ergoterapiją po riešo ir plaštakos traumų bei susirgimų kalbėjo ergoterapeutė, reabilitacijos katedros lektorė Rasa Barčytė. Gydytojas dr. Darius Radzevičius išsamiai aptarė  įgimtų plaštakos deformacijų diagnostiką ir gydymą. Po pietų pertraukos UAB „Teida“ klinikinis konsultantas  kineziterapeutas Tadas Mikelionis kalbėjo apie riešo traumų gydymas P.A.S.S. koncepcija. Patirtimi apie ergoterapijos vaidmenį kūdikių, turinčių raumenų tonuso sutrikimų, rankos funkcijai dalinosi ergoterapeutė Rasa Barčytė, apie riešakaulių lūžius ir kineziterapiją papasakojo kineziterapeutė doc. dr. Vilma Juodžbalienė. Gydytoja Julija Ravinskienė kalbėjo apie injekcijas į riešo sąnarį. Pabaigoje vidurinio, stipininio ir alkūninio nervo neuropatijas, jų patologiją, diagnostiką ir kineziterapiją pristatė kineziterapeutas Rolandas Kesminas.

Konferencijos dalyviai džiaugėsi konferencijos pranešėjų įžvalgomis, įgytomis žiniomis ir ateityje pageidavo panašių praktikams skirtų renginių.

 

Milda Žukauskienė
Reabilitacijos katedros vedėja, docentė