Gegužės 5 d. pasibaigė antras mokymų „Menas, perdegimo sindromo prevencija ir socialinis virsmas“ etapas. Mokymai buvo skirti sveikatos priežiūros sistemos darbuotojams, dirbantiems su žmonėmis, kurie sveiksta nuo priklausomybių arba serga priklausomybių ligomis, ir žmonėms, sveikstantiems nuo priklausomybių.

Mokymai vyko pagal Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto vykdomą Erasmus+ programos strateginės partnerystės KA2 projektą „Menas ir socialinis virsmas“ (Art and Social Change: a Path to Recovery, sutarties Nr.: 2016-1-LT01-KA202-023234).
Norime pasidalinti vienos iš dalyvių – Dinatos Onos Čepulionytės – refleksija. Dinata dalyvavo abiejuose mokymų etapuose.

Refleksija po pirmo mokymų etapo:
„Atsigręždama atgal į mokymus noriu susitelkti ties trimis aspektais: turiniu, patirtimi ir jausmais. Kadangi į mokymus panirau neturėdama jokių ypatingų lūkesčių ar išankstinio nusistatymo – buvau atvira viskam – negalėčiau teigti, jog kažko buvo per daug ar kažko trūko. Džiaugiuosi, kad teko bendrauti ir bendradarbiauti su dėstytojais, kurie, kaip pastebėjau, labai nuoširdžiai stengėsi perduoti patirtį ir išmokyti, turbūt, svariausių dalykų, padedančių į rūpesčius ir problemas pažvelgti iš paukščio skrydžio ar stovint kokio nors mėgiamo personažo batuose. Vertinu įgytą patirtį, kuri, tikiu, padės net kai mažiausiai to tikėsiuosi. Galbūt dėl to, kad tas džiaugsmas padvigubėtų, ateityje tikrai planuoju dirbdama su grupe taikyti menines užduotis, kurios man per mokymus sukėlė tik teigiamas emocijas. Jaučiuosi supratusi, patyrusi ir… ištroškusi dar ką nors išmokti! Taigi, tikiu, kad šie mokymai šiek tiek atvėrė nematytų lobių skrynią, o iš jos pasisėmiau šviesos, kuria dalinsiuosi darbe.“

Refleksija po antro mokymų etapo:
„Jei manęs paklausite, kodėl atėjau į antrąjį etapą, atsakysiu viena – dėl bendruomenės. Ir iš tiesų, pirmajame etape susikūrusi bendruomenė, ta bendrystė su mokymų vedančiaisiais, yra ryški. Man atrodė, kad turiu ateiti ir susitikti. Jaučiau norą tiek dalintis, tiek duoti. Pastebėjau, kad buvome lyg paramos grupė: mus vienijo tas pats tikslas, kurį norime pasiekti, ir noras kalbėtis apie tai, kaip jaučiamės tame kelyje. Turbūt todėl ir reflektavimo buvo nemažai. Manau, kad mokymų metu sustiprinome ryšius ne tik vieni su kitais, bet ir su savimi. O tas ryšys su savimi juk ypač reikalingas, kad suprastum, kada reikia būtinai sustoti ir atsikvėpti. Padarius tai, kasdienybės horizontai atrodo spalvingesni. Manau, tai stipriai susiję su mūsų darbu: kartais reikia tik sustoti, kad santykis tiek su savimi, tiek su kitu būtų tikrai tinkamas. Efektyvus, gydantis, prasmingas.“
Daugiau apie projektą galite sužinoti: www.artandsocialchange.eu

Labai laukiame jūsų projekto bendruomenės Facebook! Prašau registruotis: https://www.facebook.com/artandsocialchangeEU/app/100265896690345/
Aurelija Kūgytė,
projekto vadovė

 

Nuotraukos iš aromaterapijos užsiėmimo, kurį pravedė Sveikatos priežiūros fakulteto dėstytojos Sigita Grigaliūnienė ir Ramunė Budrienė