Mes, VK SPF studijų programų „Kineziterapija“ ir „Ergoterapija“ II kurso studentės Miglė Česaitytė, Agnė Daunytė, Dominyka Aleksiejūtė ir Ieva Stelmakavičiūtė, 2021 m. spalio 4–8 d. dalyvavome projekto „Senėjimui draugiška visuomenė: inovacijos, ugdymas ir technologiniai sprendimai“ (angl.  „Age-friendly society – Innovation, education and technological solutions“ (AIET) mokymosi veikloje Talino universiteto Hapsaalu kolegijoje (Estija). Projekto metu susitikome su Haapsalu miestelio meru, aplankėme kolegiją, neurologinį reabilitacijos centrą, senelių namus, Talino universitetą, inovacijų centrą ir kitas institucijas. Projekto tikslas buvo pasidalinti patirtimi ir idėjomis, kaip galima palengvinti pagyvenusių žmonių prisitaikymą visuomenėje. Mokymų metu išgirstą medžiagą kartu su projekto partneriais iš Haapsalu kolegijos ir More Og Romsdal Fylkeskommune (Norvegija) susisteminome bei panaudojome naujam dalykui (moduliui) sukurti.

Džiaugiamės patekusios į šį projektą, galėjusios palyginti Lietuvos ir Estijos reabilitacijos struktūrą bei pritaikymą vyresnio amžiaus žmonėms ir neįgaliesiems. Projekto metu vyko daug informatyvių pristatymų, o didžiausią įspūdį paliko lauke įrengta neįgaliesiems pritaikyta daugiafunkcė aikštelė bei inovatyvios technologijos (SOS GPS apyrankės, elektroninės ID kortelės ir kita). Tačiau įžvelgėme ir keletą trūkumų, nulemtų pandemijos: projekto metu trūko praktinio mokymo bei kitų projekte dalyvavusių šalių studentų įsitraukimo. Vis dėlto esame dėkingos Estijos atstovams už informatyvią ir naudingą savaitę, taip pat dėkojame ir kartu vykusioms VK SPF dėstytojoms dr. Mildai Žukauskienei, Jurgitai Veliulytei ir Aurelijai Kūgytei bei projekto dalyviams už produktyviai praleistą laiką.

Projektas „Senėjimui draugiška visuomenė: inovacijos, ugdymas ir technologiniai sprendimai“ (angl. k. „Age-friendly society – Innovation, education and technological solutions“ (AIET), (projekto Nr. 2020-1-EE01-KA203-077953) finansuojamas pagal Erasmus+ KA2 programą.