Studijų programa „Biomedicininė diagnostika“

Lukas Neliubšys

Dar studijuodamas pradėjau dirbti VšĮ Nacionaliniame kraujo centre, o baigęs studijas tapau jų biomedicinos technologu. Studijos padėjo rasti darbą, kuris man labai patiko“ – pasakoja Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto studijų programos „Biomedicininė diagnostika“ absolventas Lukas Neliubšys. „Praėjus metams nusprendžiau, kad noriu tobulėti, ir išvykau į Švediją. Įsidarbinau Gävle miesto ligoninės laboratorijoje. Teko išmokti švedų kalbą. „Atsikratęs“ kalbos barjero tobulinausi hematologijos srityje, pradėjau diferencijuoti ląsteles ir tapau iš dalies atsakingas už hematologijos laboratorijos veiklą. Po pusantrų metų atsakomybės dar padaugėjo, dabar esu atsakingas už viso Gävleborgo regiono hematologijos laboratorijas. Džiaugiuosi savo darbu, nes galiu nuolat tobulėti. Studijų metus prisimenu su džiaugsmu, tuo laiku sutikti žmonės liko draugais iki šių dienų. Ateityje planuoju tęsti studijas Švedijoje.


1_Aleksandarvicius_350

Andrius Aleksandravičius

Nuo 2012 m. birželio mėn. iki 2013 m. rugpjūčio mėn. dirbau VšĮ VU ligoninės Santariškių klinikų filialo Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninės Tuberkuliozės bakteriologijos laboratorijoje laboratorinės diagnostikos specialisto pareigose. Šiuo metu studijuoju medicinos biotechnologijų magistrantūroje (MSc of Medical Biotechnology) Aalborgo Universitete (Danija).
Studijos Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete suteikė puikius teorinius ir praktinius pagrindus. Studijų programa „Biomedicininė diagnostika“ yra puikiai subalansuota ir suteikia galimybę „paragauti“ darbo dar prieš baigiant studijas. Geri Vilniaus kolegijos santykiai su darbdaviais leido susirasti darbą likus mėnesiui iki profesinio bakalauro baigiamojo darbo gynimo, o studijų metu įgyti praktiniai įgūdžiai – greitai prisiderinti ir gerai orientuotis laboratorijose rengiant projektus magistrantūros studijų metu.


Antanaviciute_Ieva

Ieva Antanavičiūtė

Darbovietė: VšĮ Nacionalinis kraujo centras
Pareigos: biomedicinos technologė

Prisiminimai apie Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetą – patys šilčiausi. Nuo pat pirmųjų mokslo metų sužavėjo dėstytojai ir jų kompetencija vedant paskaitas. Smagu, kad praktiniai įgūdžiai įgyjami ir tobulinami profesinės veiklos praktikų metu realiomis darbo sąlygomis. Tai labai padeda dirbant, nes teorinės žinios yra suderintos su praktiniais įgūdžiais, o tai – sėkmingo darbo pagrindas. Dirbu VšĮ Nacionaliniame kraujo centre biomedicinos technologe.


Areskeviciute_Ausrine_gera_NUOTR

Aušrinė Areškevičiūtė

Darbovietė: Kopenhagos ligoninės Neuropatologijos skyrius, Patologijos Departamentas, Rigshospitalet (Danija)
Pareigos: bioanalitikė

Baigusi studijas Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete, išvykau studijuoti į Suomiją. Turku taikomųjų mokslų universitete įgijau biotechnologijų srities bakalauro laipsnį. Vėliau studijavau Danijoje, Kopenhagos universiteto Mokslų fakultete, ir įgijau magistro laipsnį biologijos-biotechnologijų srityje. Šiuo metu dirbu bioanalitike didžiausioje Kopenhagos ligoninėje, kur vykdau mažųjų nervų skaidulų neuropatijų diagnostikos testo optimizavimą ir įgyvendinimą laboratorijoje. Tuo pačiu ieškau galimybių, įdomių projektų doktorantūros studijoms pradėti.
Studijos ir patirtis, įgyta Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete, be abejonės buvo pagrindinis stimulas ir įkvėpimas karjerai biotechnologijų srityje. Vilniaus kolegijoje įgavau praktinių įgūdžių, kurie labai palengvino darbo laboratorijoje pradžią magistro studijų metu ir suteikė profesinio pasitikėjimo. Labai džiaugiuosi, kad didžioji dauguma dėstytojų buvo tikri savo srities profesionalai ir sugebėjo ne tik aiškiai ir struktūriškai išdėstyti dalykus, bet ir motyvuoti, žadinti susidomėjimą, parodyti puikių perspektyvų galimybę ateityje.
Studijų Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete metu turėjau galimybę dalyvauti studentų mainų programoje, kurios metu pusmetį praleidau Turku taikomųjų mokslų universitete. Teigiama ir pozityvi akademinė patirtis Suomijoje suformavo stiprią viziją, kaip turėtų atrodyti universitetinė aplinka, jos psichologinė atmosfera ir edukacinė sistema, kurioje norėčiau dirbti.


Zitlinskyte_Daiva

Daiva Žitlinskytė

Darbovietė: VšĮ VU ligoninės Santariškių klinikų Laboratorinės medicinos centro Mikrobiologijos laboratorija
Pareigos: mikrobiologijos laborantė

Prisimenant Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetą visada užplūsta šilti jausmai. Šaunūs dėstytojai bei bendraminčiai neleisdavo nuobodžiauti studijų metu. Pabaigusi studijas lieku neužmiršta dėstytojų, jie nuolat teiraujasi, kaip sekasi, kokie tolimesnės karjeros planai.
Įgytos žinios ir įgūdžiai drąsiai leido žengti žingsnį į darbo rinką. Jau nuo pirmos darbo dienos galėjau pritaikyti studijų metu įgytas žinias ir jaustis komfortiškai savo darbo vietoje. Vilniaus kolegija suteikė puikią pradžią siekti savo tikslų ir svajonių!


Arbutavicius_350

Gytis Arbutavčius

Darbovietė: UAB Medicina Practica laboratorija, Panevėžys
Pareigos:biomedicinos technologas

Studijuodamas Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete, turėjau galimybę sutikti ir pažinti daug aktyvių, žingeidžių ir šaunių studentų, kompetentingų ir pasišventusių mokslui bei savo darbui dėstytojų, kurie sugebėjo sudominti ir kantriai paaiškinti, išmokė kritinio mąstymo bei argumentuotos minčių raiškos, atidumo ir nuoširdaus dėmesio kiekvienam žmogui. Tai ir buvo mano profesinių savybių pagrindas. Studijų metu įgytos profesinės, dalykinės žinios leidžia savo darbinę veiklą praturtinti kūrybiškais sprendimais, naudojant inovatyvius darbo metodus. Svarbu suvokti, kad mokymasis yra nuolatinis procesas, ir jis nenutrūksta baigus studijas ar išėjus už kolegijos sienų. Mano pasirinkta Vilniaus kolegija parodė man kelią, tačiau, žinau, kad juo eiti visada turėsiu pats, už ką ir esu dėkingas Vilniaus kolegijos bendruomenei. O visa kita priklauso nuo mūsų pačių norų, ryžto, pastangų ir motyvacijos. Tad Vilniaus kolegijai palinkėsiu tolesnio studijų ir studentiškos aplinkos tobulinimo, kolegiško dialogo ir motyvuotų studentų.


Kasmauskaite_Justina

Justina Kasmauskaitė

Darbovietė: UAB Medicina Practica laboratorija, Šiauliai
Pareigos: klinikos laborantė/registratorė

Apie studijas Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete – tik geriausi atsiliepimai. Nors, žinoma, trūkumų visur galima rasti, tačiau studijos buvo tikrai įdomios ir tikslingos. Didžiulė praktikos apimtis padėjo įgyti žinių, kurios gelbsti darbuose ir dabar. Todėl galiu tvirtai sakyti, kad studijos visapusiškai padėjo siekti gyvenime to, ko labiausiai norėjau.