2018 m. vasario 5–9 dienomis Antverpene (Belgija) vyko tarptautinė savaitė „The Foodture. Share. Create. Taste“, skirta studijų programos „Dietetika“ studentams. Renginyje dalyvavo Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto studijų programos „Dietetika“ pirmo kurso DT17 gr. studentės Lugnė Gervytė ir Santa Albertovičiūtė.

Studenčių įspūdžiai apie dalyvavimą tarptautinėje savaitėje:

„Du universitetai subūrė jėgas, kad studentams, atvykusiems iš įvairių šalių, pristatytų savo idėjas apie tvarią dietetikos kryptį, maisto perdirbimą ir gamybą, taip pat apimdami marketingą ir vartotojų elgsenos aspektus, dėl kurių kuriamos naujoviškos iniciatyvos bei naujos įmonės.
Taigi, pirmąją dieną, atvykus į sutartą susitikimo vietą, mus pasitiko renginio organizatoriai su dovanų krepšeliais, kuriuose buvo studentų parengtos įdomiausių vietų, restoranų bei barų lokacijos, taip pat miesto gidas bei vandens gertuvė, skatinanti studentus gerti vandenį. Jau pirmąją dieną buvome paskirstyti į grupeles. Taip organizatoriai siekė, kad užmegztume naujų pažinčių su kitų šalių studentais. Iš pradžių buvo kiek nejauku, tačiau tai buvo puiki galimybė sužinoti apie dietetikos studijas kitose šalyse, užmegzti naujų ryšių.
Dienos pabaigoje pradėjome „GPS“ žaidimą. Tai apvalaus formato žaidimas, suskirstytas į 6 kategorijos. Gavome lipnius lapelius, kad prie kiekvienos iš šių kategorijų prisegtume kilusias mintis ir idėjas. Kai visi laukeliai buvo užpildyti, rinkome geriausias idėjas, kurias ir vystėme likusią savaitę.
Antrąją dieną pradėjome Artesis Plantijn universitete, kuriame praleidome ir likusias šio projekto dienas. Visi dirbome paskirstytose grupelėse po 5–6 žmones. Dienos pradžioje mums pravedė trumpas paskaitas apie tai, kaip pradeda veikti ir ko reikia, norint pradėti sėkmingą verslą. Taip pat pristatė, kad mūsų kuriamo verslo paskirtis turi būti susijusi su gamtos saugojimu, sveikatos gerinimu, antriniu žaliavų panaudojimu ir t. t.
Iš jau pirmąją dieną išrinktų geriausių idėjų pasirinkome labiausiai mums patikusias ir pradėjome jas realizuoti. Tačiau, kad pamatytume jau įgyvendintas ir sėkmingas idėjas, kad pasisemtume įkvėpimo, renginio organizatoriai mums pravedė ekskursiją po Antverpeną.
Trečiąją dieną turėjome galimybę pasišnekėti su renginio kviestiniais svečiais. Šie žmonės, priėję prie kiekvienos grupės, išsakydavo savo nuomonę apie pasirinktą idėją, taip pat davė daug naudingų patarimų.
Ši diena buvo intensyviausia, nes turėjome galutinai išsirinkti ir pradėti vystyti pasirinktą idėją.
Vėliau, pabaigus darbus, ėjome į ekskursiją. Iš pradžių ėjome apžiūrėti sodą ant stogo. Tačiau tai nebuvo vien augalai – ant stogo buvo auginamos vištos bei žuvys. Buvo išties įdomu pamatyti, koks Belgijos gyventojams svarbus aplinkos saugojimas.
Vėliau ėjome į alaus fabriką, kuriame ragavome garsaus Belgijos alaus bei turėjome galimybę pamatyti, kaip jis gaminamas.
Ketvirtąją dieną, jau turėdami aiškią verslo idėją, turėjome ją realizuoti – sugalvoti pavadinimą, sukurti logotipą, aprašyti kaip gausime pelną, kokių reikia žaliavų ir t. t. Aišku, sugalvoti verslo idėją per porą dienų yra išties sunku, tačiau kiekvienai grupei pavyko.
Vėliau tą dieną grupelės buvo padalintos į dvi dalis – viena dalis ėjo filmuoti, fotografuoti ar kurti idėjoms reikiamų dekoracijų stendams, o tuo tarpu kiti kūrė kelių minučių idėjos apibendrinimą, kurį paskutiniąją dieną reikės pateikti auditorijai.
Penktoji – lemtingoji – diena. Šią dieną turėjome pristatyti savo idėjas auditorijai. Tačiau pristatymas nebuvo įprasta prezentacijos forma – turėjome pasidaryti savo stendus, prie kurių vėliau eidavo žmonės ir jiems turėjome papasakoti apie savo idėją. Taip pat buvo komisijos nariai, kurie vertino ir rinko labiausiai patikusią. Nors ir buvo baisu, tačiau tai tikrai privertė perlipti per save ir išbandyti save skirtingose situacijose.
Geriausios idėjos laimėtojai buvo apdovanoti piniginiu prizu, kuris buvo investiciją į jų idėjos plėtojimą ir įgyvendinimą, o tai – puiki galimybė pasiekti kažko daugiau būnant dar tik studentais!
Taigi, tai puikus projektas, skatinantis jaunus žmones būti kūrybiškesniais, išradingesniais.
Tikrai rekomenduotume visiems išbandyti savo jėgas šiame projekte. Juk tai galimybė ne tik pamatyti naują miestą, susipažinti su naujais žmonėmis, sužinoti apie kitų šalių kultūras, pagerinti anglų kalbos žinias, bet taip pat reali galimybė įgyvendinti savo verslo idėją būnant dar tik studentu! Tai indėlis į ateitį!
Kelionė buvo puiki galimybė suvokti, kad galima veikti ir būnant studentu, tereikia noro ir pasitikėjimo savo jėgomis!

 

DT17 gr. studentės Lugnė Gervytė ir Santa Albertovičiūtė“