Grožio terapijos paslaugos

VIKO Sveikatos priežiūros fakultete vykdoma studijų programa „Higieninė ir dekoratyvinė kosmetologija“. Sėkmingai studijas baigę studentai įgyja sveikatos mokslų  profesinio bakalauro laipsnį.  Studijų metu studentai turi galimybę ugdyti ne tik teorinius, bet ir praktinius kosmetologinius įgūdžius, dalyvauti mokslo taikomojoje veikloje, tarptautinėse konferencijose, Erasmus+ studentų mainų programoje.

Per trejus studijų metus kosmetologijos studijų krypties studentai atlieka tris profesinės veiklos praktikas, kurių metu, prižiūrimi ir vadovaujami dėstytojų,  teikia įvairias kosmetologines paslaugas klientams. Praktikos vyksta fakultete įrengtose auditorijose, aprūpintose šiuolaikine kosmetologine veido ir kūno aparatūra bei priemonėmis.

  • Manikiūro, pedikiūro ir makiažo praktiką atlieka antrojo kurso studentai. Praktikos metu studentai atlieka įvairių tipų makiažą: dieninį, vakarinį, proginį, foto; saugų higieninį ir klasikinį manikiūrą, pedikiūrą, gelinį lakavimą, lakavimą su nagų daile, lakavimą taikant „prancūziško manikiūro“ techniką, rankų ir plaštakų masažą.
  • Veido priežiūros procedūrų ir kosmetinių masažų praktiką atlieka antrojo kurso Praktikos metu studentai atlieka įvairias veido odos procedūras:  diagnostiką,  mechaninį, fermentinį, rūgštinį šveitimą, kreminių, gelinių, kolageno lakšto kaukių,  modeliuojamąsias dumblių ir šildomųjų kaukių, parafino aplikacijas, atlieka Žake-Leri, plastinį, klasikinį ir limfinį veido masažą.
  • Baigiamąją praktiką atlieka trečiojo kurso studentės. Praktikos metu studentai atlieka ne tik visas  antrajame kurse išmoktas veido priežiūros procedūras, bet ir aparatines veido bei kūno  procedūras. Veido procedūrų metu studentės taiko aukšto dažnio sroves (kontaktinę ir nekontaktinę darsonvalizaciją, netiesioginį masažą), naudoja veido odos garintuvą, jonoforezę, sonoforezę, elektroporaciją, dezinkrustaciją, deimantinę mikrodermabraziją, atlieka ultragarsinį veido valymą, limfodrenažinį veido masažą vakuumo aparatu. Būsimieji kosmetologai atlieka aparatines kūno procedūras: kojų limfinį drenažą, anticeliulitinį ir atpalaiduojamąjį nugaros masažą, probleminių kūno zonų įvyniojimą su kompresine plėvele, nepageidaujamų kojų, rankų, pažastų, veido plaukų šalinimą šiltu vašku.