Socialinė atsakomybė

2019 m. spalio 14 d. Sveikatos priežiūros fakultete vyko seminaras „Preanalitinio etapo svarba laboratorinių tyrimų kokybei“, skirtas „Biomedicininės diagnostikos“ ir „Bendrosios praktikos slaugos“ studijų programų studentams. Seminare Synlab Lietuva UAB Medicinos tyrimų laboratorijos vadovė Aistė Baltrušaitytė skaitė paskaitą apie įvairius preanalitinio etapo veiksnius bei jų daromą įtaką tyrimo kokybei ir rezultatams. „Bendrosios praktikos slaugos“ studijų programos SL18D grupės studentės Jekaterina Vitkovskaja ir Miglė Urbonaitė trumpai supažindino su kraujo grupių imunologiniais pagrindais ir jų nustatymu, savanoriams atliko greitąjį kraujo grupės tyrimo testą.

 

Dr. Ingrida Pumputienė,
Biomedicininės diagnostikos ir dietetikos
katedros vedėja

 

 


Lietuvoje per metus reikia tūkstančių litrų kraujo, kad būtų išgelbėti žmonės, praradę didelį kraujo kiekį dėl sunkių chirurginių operacijų, patirtų traumų, avarijų, žarnyno kraujavimo ar komplikuoto gimdymo. Kraujo perpylimas skiriamas ir kraujo ligomis ar vėžiu sergantiems pacientams. Vienintelis kraujo gavimo šaltinis – kiti žmonės, o perpylimui naudojamas kraujas turi būti saugus, dovanotas sveikų donorų. Žmogaus kraujas yra unikalus. Iki šiol pasaulyje jam nėra sukurta dirbtinio pakaitalo, kuris galėtų pakeisti donoro kraują. Dėl šios priežasties yra labai svarbu, kad nuolat atsirastų žmonių, kurie padovanotų kraujo sužeistiesiems ir ligoniams.

2019 m. spalio 11 d. Vilniaus  kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete vyko jau tradicine tapusi VšĮ Nacionalinio kraujo centro, Slaugos katedros ir Sveikatos priežiūros fakulteto studentų atstovybės organizuota kraujo donorystės akcija. Jos metu 92 asmenys registravosi kraujo donorystei, neatlygintinai kraujo davė 65 asmenys.

Dėkojame visiems už dalyvavimą, už pagalbą, už gerumą, kurio dėka gerinama sveikata ir gelbėjamos žmonių gyvybės!

 

Jurgita Stankūnienė,
Slaugos katedros vedėja

 

 


2019 m. spalio 10 d. studijų programos „Ergoterapija“ ER19 grupės studentai Sveikatos priežiūros fakultete organizavo renginį, skirtą Vilniaus m. savivaldybės socialinės globos įstaigos – dienos centro „Šviesa“ lankytojams. Studentai nekantraudami laukė atvykstančiųjų. Ir nors rytą temdė storas debesų sluoksnis, į fakultetą atvykę renginio dalyviai rytą nušvietė visai kitomis spalvomis.
Renginys prasidėjo susipažinimu. Susipažinimo metu dalyviai ne tik prisistatė pasisakydami savo vardus, bet ir mėgstamiausią savo veiklą. Dalyvių nedrąsūs prisipažinimai apie jų mylimas veiklas renginio organizatoriams leido artimiau pažinti šias unikalias asmenybes. Vėliau smagiai apšilę ir sužaidę mėgstamiausią šventės dalyvių žaidimą – „žuvis tinkle“ – visi skubėjo prie organizatorių sugalvotų veiklų. Energingose veiklose noriai dalyvavo visi atvykę svečiai. Po to kiek pavargę dalyviai turėjo galimybę pailsėti studentų sukurtoje „poilsio zonoje“, kuri, tiesą sakant, nebuvo tokia jau ir rami. Poilsio zonoje virė darbas: renginio dalyviai turėjo galimybę papuošti keksiukus pagal savo individualų norą. Galiausiai renginį vainikavo žaidimas „Atspėk, kas tai?“. Šio žaidimo tikslas buvo atspėti, kokį daiktą žmogus liečia, kai jam yra užrištos akys. Svečiai, įvardiję ar apibūdinę, kokį daiktą jie liečia, buvo apdovanoti Vilniaus kolegijos atributika, kurią mielai suteikė Vilniaus kolegijos Ryšių su visuomene skyrius.
Prieš šį renginį studentų išsikelti tikslai buvo maksimaliai patenkinti. Studentai įgijo neįkainojamos patirties, ugdė gebėjimą dirbti komandoje, įtraukė protiškai neįgalius žmones į prasmingas veiklas ir turėjo galimybę susirasti naujų, nuoširdumu spinduliuojančių draugų.
Renginį organizavo ir vedė ER19 grupės studentai Jekaterina Fedotova, Vytautas Gervickas, Evelina Gružinskaitė, Lina Mažuta, Auksė Saulevičiūtė ir Agota Vilbikaitė.

 

Evelina Gružinskaitė,
ER 19 gr. studentė

 


2019 m. spalio 10 d. Sveikatos priežiūros fakultete vyko renginys, skirtas Pasaulinei psichikos sveikatos dienai paminėti. Šio renginio metu Biomedicininės diagnostikos ir dietetikos katedros lektorė Erika Dzimidaitė skaitė pranešimą apie oksidacinį stresą. Reabilitacijos katedros lektorė Asta Markauskienė kartu su studijų programos „Kineziterapija“ KI18 grupės studentėmis Svetlana Matulevičiene ir Solveiga Reisgiene akcentavo fizinio aktyvumo svarbą psichikos sveikatai ir dalyviams demonstravo bei kartu su jais atliko sveikatą gerinančius fizinius pratimus. Vilniaus kolegijos Kūno kultūros ir sporto centro trenerė, dėstytoja Vilija Gerasimovičienė kvietė studentus ir dėstytojus aktyviai sportuoti bei supažindino su fizinio aktyvumo užsiėmimais Vilniaus kolegijoje. Slaugos katedros docentė dr. Agnė Jakavonytė-Akstinienė pristatė sveikatos receptus. Pasaulinei psichikos sveikatos dienai paminėti skirto renginio dalyviams Respublikinio priklausomybės ligų centro Vilniaus filialo Narkotinės abstinencijos gydymo skyriaus socialinė darbuotoja Dinata Ona Čepulionytė skaitė pranešimą „Ką turime žinoti apie priklausomybės ligas“.

 

Dr. Agnė Jakavonytė-Akstinienė,
Slaugos katedros docentė

 


2019 m. spalio 4 d. Trakuose, konferencijų centre „TRASALIS“, vyko Lietuvos operacinės slaugytojų draugijos 20-čiui paminėti skirta IV tarptautinė mokslinė praktinė konferencija „Operacinės slaugytojo profesiniai iššūkiai“. Vienas iš šios konferencijos organizatorių – Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetas. Konferencijoje dalyvavo svečiai iš Švedijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos bei Estijos. Apie 220 konferencijos dalyvių išklausė pranešimus apie naujausius mokslo pasiekimus operacinėje slaugoje, turėjo galimybę pranešėjams užduoti klausimus, diskutuoti.

 

 


2019 metų rugsėjo 30 d. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo  bibliotekos konferencijų salėje vyko Lietuvos galios apdovanojimų ceremonija. Lietuvos galios apdovanojimai skiriami tyliai ir ištikimai dirbantiems kitų galioms atskleisti ir tiems, kurie tiki savo galia – patiems negalias turintiems ir jų artimiemiesiems.
Nominacijoje Už negalios įgalinimą“  savanorystės ir bendruomeniškumo svarbos pavyzdys buvo apdovanota Domilė Paškevičiūtė – labdaros ir paramos fondo „Algojimas“ ilgametė savanorė, subūrusi įvairaus amžiaus ir skirtingų grupių savanorius pagalbai šeimoms, auginančioms negalias turinčius vaikus, savanorystėje atradusi savo pašaukimą. Baigusi juvelyrikos studijas tęsia mokslus Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete studijuodama studijų programą „Ergoterapija“ ir gilindamasi į pagalbos negalias turintiems vaikams sritį.
Apdovanotą studentę pasveikino Vilniaus kolegijos direktorė dr. Žymantė Jankauskienė ir Sveikatos priežiūros fakulteto Reabilitacijos katedros vedėja dr. Milda Žukauskienė.

Kitos nominacijos ir apdovanotieji:
„Už savęs dovanojimą silpnesniam“ – medicininio požiūrio keitimo į holistinį sveikatos sistemoje autoritetas. Apdovanotas Vaikų ligoninės, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filialo, direktorius prof. dr. Juozas Raistenskis.

„Už galią nugalėti negalią“ – negalią turinčiam, kuris savo galiomis pranoksta jos neturinčius. Apdovanotas Viktor Topol – keturis kartus pasaulio neįgaliųjų fitneso čempionas, lektorius motyvatorius žmogaus ir neįgaliųjų teisių klausimais.

„Už įkvepiančią tvirtybę“ – nugalėjusiems baimes apie išgirstą  vaiko diagnozę,   sugebėjusiems atskleisti jo stiprybes. Požiūrio, kad   negalia – ne nuosprendis, pavyzdys. Apdovanota Viktorijos, Arvydo Dimšų šeima ir jų sūnus Adomas (8 m.)

„Už negalios atvėrimą visuomenei“ – atsakingo verslo ir socialinės atsakomybės pavyzdys.  Apdovanota RIMI bendruomenė.

„Už kasdienybės įgalinimą“ – būtinosios bendražmogiškos pagalbos pavyzdys, be kurios negalią turintis taptų negalinčiu. Apdovanotas Audrius Girončikas – LR Seimo nario Justo Džiugelio asmeninis asistentas.

„Už įžiebtą tikėjimą ir viltį“ – už tylų prisidėjimą ir dvasinį palaikymą. Apdovanotas kunigas Ričardas Doveika.

„Už indėlį keičiant požiūrį į negalią“ – mokslo ir praktikos sinergijos pavyzdys. Apdovanoti prof.dr. Stefanija ir doc. dr. Algirdas Ališauskai. Jie – specialiosios pedagogikos, ankstyvosios pagalbos raidos ypatumus turintiems vaikams formuotojai, švietimo pagalbos specialistų rengėjai.

 

Dr. Milda Žukauskienė,
SPF Reabilitacijos katedros vedėja

 

 


Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete 2019 m. rugsėjo 26 d.  lankėsi Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos 11 klasės mokiniai, kurie yra pasirinkę gamtamokslinio ugdymo kryptį. Su mokiniais kartu atvyko chemijos dalyko mokytoja  Gražina Petkevičiene. Sveikatos priežiūros fakulteto Reabilitacijos katedros docentė, katedros vedėja dr. Milda Žukauskienė ir Grožio terapijos katedros vedėja, lektorė  Lina Sirvydienė pristatė fakultete vykdomas studijų programas bei  organizavo apžvalginę ekskursiją.

 


2019 m. rugsėjo 23 d. Vilniaus kolegijoje Sveikatos priežiūros fakultete vyko užsiėmimas su Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazijos IV klasės  mokiniais. Užsiėmimą „Mokslu pagrįsti maitinimosi principai“ vedė Biomedicininės diagnostikos ir dietetikos katedros lektorė Erika Dzimidaitė kartu studijų programos „Dietetika“ DT17 grupės studentais. Užsiėmimo metu buvo kalbama apie tinkamo maitinimosi principus, valgymo įpročius, kaip galima keisti ir paįvairinti maisto racioną. Po teorinės dalies mokiniai atliko praktines užduotis, kurias parengė DT17 grupės studentai.

 

Erika Dzimidaitė,
Biomedicininės diagnostikos ir
dietetikos katedros lektorė

 


2019 m. rugsėjo 19 d. studijų programos „Ergoterapija“ pirmo kurso ER19 grupės studentai kartu su Grožio terapijos katedros lektore Aurelija Kūgyte apsilankė Vilniuje esančiame dienos centre ,,Šviesa“.
Studentus ir lektorę pasitiko vyriausioji socialinė darbuotoja Daiva Ivanauskaitė. Ji aprodė erdves, kur lankytojai praleidžia laiką: sporto salę, keramikos dirbtuves bei susipažino su veikla, lavinančia smulkiąją motoriką – žvakių gamyba iš perdirbto parafino.
Galima buvo pasigėrėti lankytojų Linos, Martyno bei Aurelijaus keramikos darbais parodoje. Studentai stebėjo parodos atidarymą bei išgirdo apie įdomų projektą: keli lankytojai nupiešė lėkščių raštus, pagal kuriuos kiti centro lankytojai nulipdys lėkštes.
Būsimieji ergoterapeutai turėjo galimybę susipažinti, pasikalbėti su dienos centro „Šviesa“ lankytojomis Jūrate ir Birute. Jos pasidalino asmenine patirtimi bei veikla, kuria užsiima centre.
Studentai galėjo užduoti rūpimus klausimus apie veiklą, pasidalinti savo patirtimi ir sulaukti grįžtamojo ryšio.

 

Paula Ramanauskaitė,
ER19 gr. studentė

 


Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetas bendradarbiauja su VšĮ „Socialiniai partneriai“

rengdami projektą ,,Ar garini, ar rūkai – vis tiek save žudai, kurio tikslas mažinti elektroninių cigarečių ir kitų rūkymo metodų naudojimą tarp Lietuvos moksleivių