Socialinė atsakomybė

Sveikatos priežiūros fakulteto ir dienos centro „Šviesa“ draugystė tęsiasi jau kelerius metus – bendri renginiai, mokymai, šventės…

Šį kartą – trečiadienio viešnagės. Spalio ir gruodžio mėnesių trečiadieniais Sveikatos priežiūros fakulteto studentai dienos centro „Šviesa“ lankytojus, tarp kurių – suaugę žmonės, turintys proto negalią, kvietė į specialiai jiems suorganizuotas veiklas, kurių turinį turėjo pritaikyti pagal svečių poreikius ir galimybes, t. y. naudoti lengvai suprantamos kalbos principus.

Studijų programos „Kineziterapija“ pirmo kurso studentai svečiams vedė įvairius sporto užsiėmimus, studijų programos „Dietetika“ pirmo kurso studentai – pamokėles apie sveikatai palankią mitybą, o studijų programos „Radiologija“ trečio kurso studentai pristatė kelis radiologijos tyrimus, papasakojo, kaip tinkamai jiems pasiruošti.

Bendra veikla – nauda ir iššūkis visiems: svečiams – susitikti, pabendrauti su jaunais žmonėmis, gebėti suprasti, priimti ir pritaikyti gyvenime gautą informaciją, studentams – susipažinti su žmogumi, turinčiu proto negalią, įgyti bendravimo patirties, gebėti ne tik suteikti informaciją, bet ir pasiekti konkrečių tikslų. Pasibaigus visoms veikloms prasmingas ir veiklų aptarimas: studentai analizavo, ar jiems pavyko pasiekti numatytų tikslų, tinkamai surinkti, pateikti ir dozuoti informacijos turinį, gilinosi į savo mintis ir jausmus, bendravimo ypatumus ir patirtis, tyrinėjo savo nuostatą į žmogų, turintį proto negalią.

Dėkojame dienos centrui „Šviesa“ už ilgametį bendradarbiavimą.


Sveikatos priežiūros fakultetas tradicijų nelaužo – šiemet lapkričio 30 d. vėl pakvietė fakulteto bendruomenę į kilniausią akciją – padovanoti kraujo. Ši savanoriška Nacionalinio kraujo centro, VIKO SPF Slaugos katedros ir SPF studentų atstovybės organizuojama veikla jau beveik keturis dešimtmečius suvienija fakulteto bendruomenę paremti tuos, kuriems tikrai reikia pagalbos, kuriems, galbūt, esame paskutinė viltis.

Fakulteto studentams donorystė – tai natūrali, savaime suprantama savanorystė dėl kito žmogaus ir dėl savęs, solidarumo išraiška. Pasirinkus mediko kelią nuo pat pradžių eini žmogaus link. Atjauta, empatija, noras padėti kitam – pagrindiniai motyvai, jaunuolius skatinantys pasirinkti mediko profesiją. Todėl kraujo donavimas medicinos studentams – natūrali to kelio tąsa.

Studentų pavyzdys, fakulteto misija, asmeninės savybės kilnioje kraujo donorystės akcijoje dalyvauti skatina ir fakulteto dėstytojus, administracijos, ūkio darbuotojus.

Visiems dovanojusiems kraujo – AČIŪ!


Pasidalinome gerumu, grožiu, šiluma – sugrįžo dvigubai!

Sveikatos priežiūros fakulteto Grožio terapijos katedrai ir Fabijoniškių socialinių paslaugų namų gyventojams lapkričio 28 d. buvo ypatinga, nes, pasak šių namų direktoriaus pavaduotojos socialiniam darbui Miglės Maniušytės, „…nepakartojama VIKO SPF Grožio terapijos katedros komanda užkūrė spindesio ir grožio dieną“. „Nepakartojamai“ komandai, sudarytai iš studijų programos „Higieninė ir dekoratyvinė kosmetologija“ pirmo ir antro kurso studenčių, vadovavo makiažo dėstytoja Vaidutė Navickaitė-Šakėnienė. Senjorės buvo ne tik palepintos makiažu, manikiūru, rankų masažu, bet ir apdovanotos dėmesiu bei šiluma. Mes puošėme jų išorę, jos davė mums progą papuošti savo širdis.


GERA daryti yra GERAI!

Artėjant didžiausioms metų šventėms Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto bendruomenė buvo pakviesta į gerumo akciją – pasidalinti su šalia esančiais žmonėmis gerumu, šiluma, dėmesiu, švenčių laukimu… Suvienyti prasmingo tikslo dėstytojai, studentai ir svečiai visą lapkričio mėnesį kūrė, gamino kalėdinius papuošimus, sveikinimus, dalinosi iš savo namų atneštomis šventinėmis dekoracijomis. Lapkričio 24 d. visos dovanos, šilčiausi linkėjimai buvo išgabenti į BĮ Fabijoniškių socialinių paslaugų namus. Fakulteto dėstytojai, studentai, kartu su senjorais, įkvėpti gerumo nuotaikos, ne tik išpuošė visus namus, kiekvieno gyventojo buto duris, koridorius, laisvalaikio erdves, bet, svarbiausia, pasidalino Kalėdų laukimo virpuliu, artumo stebuklu, savo namų jaukumu… Kaip puiku dovanoti nuostabiausias akimirkas kitiems ir patiems gauti neįkainojamų bendrystės, žmogiškumo dovanų.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, prisidėjusiems prie senjorų šventinės nuotaikos sukūrimo! Ačiū!

Daugiau nuotraukų rasite VIKO SPF Facebook ir Instagram įraše.


Įvyko konferencija „Amžėjimas ir sveikata“.

Būti jaunam, gražiam ir sveikam – įprastas dalykas, o amžėjant išlikti laimingam, veikliam ir dailiam – nemenkų pastangų, žinių ir darbo reikalaujantis procesas. Vilniaus kolegijos (VIKO) Sveikatos priežiūros fakulteto (SPF) Medicinos technologijų ir dietetikos katedra kartu su ir Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto (MČTAU) Sveikos gyvensenos fakultetu suorganizavo jau tradicija tapusią konferenciją. Daugiau kaip šimtas dalyvių iš visų MČTAU fakultetų susirinko išklausyti pranešimų sveiko amžėjimo aktualijomis.

Konferencijos dalyvius pasveikino MČTAU rektorė Zita Žebrauskienė, MČTAU Sveikos gyvensenos fakulteto dekanė Viktorija Montvilienė ir VIKO SPF Medicinos technologijų ir dietetikos katedros vedėja dr. Ingrida Pumputienė.

VIKO Sveikatos priežiūros fakulteto dėstytojai ir studentai perskaitė pranešimus sveiko amžėjimo temomis: fizinės ir psichikos sveikatos darna, jos išsaugojimo sąlygos, ligų valdymas, sveikatai palankaus maitinimosi svarba, grožis, kosmetika, odos priežiūros priemonės…

Šios konferencijos tikslas – ne tik perteikti informaciją, ja dalintis, bet ir būdas išlaikyti socialinius ryšius su draugais, kolegomis, bendraamžiais, galimybė bendrauti su įvairaus amžiaus žmonėmis, domėtis jų interesais, pažiūriu, gebėti prisitaikyti, suprasti.


Lapkričio 10 d. Grožio terapijos katedroje lankėsi moksleivių iš Trakų rajono grupė. Dėstytoja Ramunė Saulienė papasakojo jiems, kaip prižiūrėti veido odą, su kokiomis veido odos problemomis susiduria paaugliai ir kaip jų išvengti. Studijų programos „Higieninė ir dekoratyvinė kosmetologija“ trečio kurso studentės Agnė Lenartavičiūtė ir Emilija Jagelo ne tik teoriškai supažindino moksleivius su įvairiomis veido priežiūros priemonėmis, bet ir parodė, kaip atrodo oda iš arti, žiūrint per lempą-lupą, Vudo lempą bei norintiems nustatė jų odos tipus, rekomendavo priežiūros priemones. Po paskaitos ir praktinio užsiėmimo mokiniai apžiūrėjo Grožio terapijos katedros laboratorijas, „pasimatavo“ pedikiūro krėslus ir makiažo kėdes. Moksleivės sakė, kad tai pati geriausia ekskursija, vaikinams didžiausią įspūdį paliko gražios kolegijos patalpos, odos apžiūros per Vudo lempą tamsoje procesas ir, žinoma, biliardo stalas koridoriuje. Mokinius nudžiugino galimybė greitai vėl apsilankyti Vilniaus kolegijoje per atvirų durų dienos renginius.


Tradicija tapusi Sveikatos priežiūros fakulteto ir Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto konferencija.

Kaip ir kiekvienais metais, šį rudenį vėl susitinka jaunystė, išmintis, branda, patirtis, grožis…

Nuo 2018 m. besitęsiantis Vilniaus kolegijos (VIKO) ir Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto (MČTAU) bendradarbiavimas tapo gražia tradicija rengti bendras konferencijas, atitinkančias Kolegijos socialinės atsakomybės bei taikomųjų mokslinių tyrimų sklaidos prioritetus.

Šiemet lapkričio 21 d. 12.00 val. MČTAU Sveikos gyvensenos fakultete įvyks tradicinė konferencija „Amžėjimas ir sveikata”, skirta Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto studentams. VIKO Sveikatos priežiūros fakulteto dėstytojų ir studentų komanda, suburta Medicinos technologijų ir dietetikos katedros, skaitys pranešimus aktualiomis sveiko amžėjimo temomis: fizinės ir psichikos sveikatos darna, jos išsaugojimo sąlygos, ligų, negalavimų valdymas – utopija ar realybė, sveikatai palankaus maitinimosi privalumai, fizinė veikla, gerinanti motorines, pažintines funkcijas ir, žinoma, grožis, gera nuotaika, kosmetika, odos priežiūros priemonės…

Temų gausybė, liks dar daugeliui ateities konferencijų. Svarbu turėti troškimų, mokytis, tobulėti, susirasti iššūkių, mylėti save ir žmones. Reikia judėti – tiek fiziškai, tiek dvasiškai, tiek emociškai, tiek intelektualiai…


Lapkričio 6 d. Sveikatos priežiūros fakultete įvyko Pyragų diena, skirta paremti vėžiu sergančius vaikus.


Akcijoje „Rožinė dovana moterims“ aktyviai dalyvavo Radiologijos studijų programos studentai.

Nuoširdžiai dėkojame Radiologijos studijų programos III kurso studentams Jolitai Griučkaitytei, Vidai Petkelytei, Danielai Pesinai, Kamilei Brazdauskaitei ir Dominykui Urbštui, prisidėjusiems organizuojant akciją „Rožinė dovana moterims“!

Akciją organizuoja Nacionalinis vėžio institutas (NVI) kartu su Tarptautine moterų asociacija Vilniuje, Nacionaline krūties ligų asociacija, Vilniaus kolegija ir savivaldybėmis. Akcijos metu moterims iš regionų atliekami prevenciniai krūties vėžio ir ankstyvosios diagnostikos tyrimai. Ji įvyko jau tris kartus:

Spalio 25 d. prevenciškai pasitikrinti dėl krūties vėžio atvyko beveik 50 Šalčininkų ir daugiau kaip 30 Širvintų rajonų gyventojų. Daugiau informacijos galima rasti čia

Spalio 18 d. pasitikrinti dėl krūties vėžio panoro daugiau kaip 60 Kupiškio rajono moterų. Daugiau informacijos galima rasti čia

Spalio 11 d. nuo ryto į Nacionalinį vėžio institutą vyko autobusai su Širvintų ir Širvintų rajono gyventojomis. Atvyko 84 moterys. Daugiau informacijos galima rasti čia

Laukia dar viena akcijos diena – Lapkričio 8 d.

Šios prasmingos akcijos pavadinimas „Rožinė dovana moterims“ pasirinktas neatsitiktinai: juk geriausia, ką galima padovanoti, yra sveikata!


2023 m. spalio 5 d. Donata Stankevičienė, studijų programos „Bendrosios praktikos slauga“ antro kurso SL22E grupės studentė, vedė ugdymo veiklas Vilniaus Žėručio pradinės mokyklos pirmosios klasės mokinukams. Pamokėlės metu buvo kalbama apie pirmosios pagalbos svarbą, nes laiku ir tinkamai ją suteikus galima išgelbėti žmogaus gyvybę. Todėl nuo mažens svarbu mokytis suteikti pirmąją pagalbą, kad įvykus nelaimei galėtume padėti žmogui, kol atvyks medikai. Mokinukai praktiškai apžiūrėjo ir pačiupinėjo pirmosios pagalbos priemones, sužinojo, kas yra intraveninis kateteris, kodėl kartais sergant jo prireikia ir kodėl jo nereikia bijoti, kam skirtas ir kaip veikia fonendoskopas, paklausė širdelių plakimo, mokėsi, ką daryti užspringus draugui, kaip padėti, o prireikus – gaivinti. Mokymų dalyviams buvo įkeiti pažymėjimai, liudijantys, kad mokėsi teikti pirmąją pagalbą ir įveikė baltųjų chalatų baimę.


Šiemet vasario 28 dieną Lietuvoje švenčiama lietuvių kalbos diena – jau tryliktą kartą rašomas Nacionalinis diktantas. Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto bendruomenė  konkurse dalyvauja ketvirtą kartą. Prasmingas ir jautrus Birutės Jonuškaitės   tekstas „Milinė“ leido pasimėgauti ne tik rašymo malonumu, kalbos unikalumu, bet ir minties gilumu, šiluma, emocija. Dar vienas lietuvių kalbos ir žmonių, sugebančių didžiuotis savo kalba, triumfas.

 

Diana Žėkienė,
SPF Grožio terapijos katedros lektorė

 


Š. m. vasario 14 d. Sveikatos priežiūros fakulteto Reabilitacijos katedra organizavo seminarą „Praktinio mokymo aktualijos“, skirtą studijų programų „Ergoterapija“ ir „Kineziterapija“ studentų praktikų vadovams-mentoriams. Seminare dalyvavo apie 70 įvairių Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigų ir Vilniaus kolegijos atstovų. Seminarą sveikinimo žodžiu pradėjo Reabilitacijos katedros vedėja dr. Milda Žukauskienė. Ji džiaugėsi, kad praktikos vadovai aktyviai dalyvauja studijų procese, yra ne tik kolegos, bet ir pagalbininkai, patarėjai. Visada norisi, kad po tokių susitikimų jie išeitų ne tik aptarę aktualius praktikų organizavimo ir įgyvendinimo klausimus, bet ir sužinoję kažką naujo, svarbaus, aktualaus. Todėl apie įvaizdžio ABC pakalbėti mielai sutiko Menų ir kūrybinių technologijų lektorė, viena iš labiausiai vertinamų įvaizdžio dizainerių Lietuvoje, dirbanti televizijos ir scenos menų projektuose, charizmatiškoji SILVIJA GRUŠNIENĖ. Nors Silvija rūpinasi ekrano žvaigždžių įvaizdžiu, konsultuoja harmoningos išvaizdos klausimais, grožio renginiuose veda paskaitas apie įvaizdžio kūrimą, ji nepatingėjo įsigilinti ir į sveikatos priežiūros specialistų įvaizdžio subtilybes. Vėliau pranešimą apie galimą atskirų vaistų grupių poveikį kineziterapijos procedūrai skaitė lektorė RASA MARINSKIENĖ. Dar kartą aktualius praktikų organizavimo ir dokumentacijos klausimus akcentavo Partnerysčių ir praktinio mokymo skyriaus vedėja dr. SIMONA PAULIKIENĖ. Praktikos vadovams taip pat buvo pristatyta EMG (elektromiografija) kontroliuojama robotizuota treniruotė-naujoviška asistuojančia  technologija paremta gydymo metodika neurologiniams pacientams. Ne tik teoriškai, bet ir praktiškai metodo taikymą demonstravo Sveikatos priežiūros fakulteto lektorius, UAB „Teida“ klinikinis konsultantas TADAS MIKELIONIS. Seminarą vainikavo draugiška ir jauki diskusija, kurios metu buvo pristatytas studentų nuomonės apie profesinės veiklos praktikas tyrimas (lektorė ASTA MARKAUSKIENĖ, docentė dr. MILDA ŽUKAUSKIENĖ), dalinamasi patirtimi bei įspūdžiais, aptariamos bendravimo ir bendradarbiavimo gairės.

 

Dr. Milda Žukauskienė,
Reabilitacijos katedros vedėja

 

 


Už kūrybišką „Sveikatos stotelės“ pravedimą 2019 m. suaugusiųjų mokymosi savaitės atidarymo renginyje Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos prezidentės Ingos Jagelavičiūtės vardu padėkos raštus Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Reabilitacijos katedros studentams ir dėstytojams įteikė Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centro Savišvietos organizavimo ir komunikacijos skyriaus vedėja Loreta Gudelienė-Gudelevičienė.

Primename, kad š. m. lapkričio 15 d. Sveikatos priežiūros fakulteto Reabilitacijos katedros dėstytojai ir studentai dalyvavo dvidešimtosios suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokymosi pasaulis laukia, keliaukim!“ atidarymo konferencijos renginyje – aktyvaus mokymosi dirbtuvėse „Sveikatos stotelė“. Renginį, kuris vyko Vilniaus geležinkelio stotyje, organizavo Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija ir Švietimo mainų paramos fondas. Renginio dalyviai buvo paskatinti mokytis čia ir dabar: galėjo apsilankyti „Mokymosi stotelėse“ – trumpuose mokymosi epizoduose, suteikiančiuose kūrybiško ir žaismingo mokymosi patirties. Padedami Reabilitacijos katedros dėstytojų dr. Mildos Žukauskienės ir Ramunės Komžienės studijų programos „Kineziterapija“ studentai Lina Abromaitytė-Šmaižė, Margarita Lavrentjeva, Justė Ubrasaitė, Juras Taparauskas, Justina Bikinaitė, Justas Makevičius, ir Gabrielė Žostautaitė vadovavo „Sveikatos stotelei“ – tiek konferencijos dalyvius, tiek visus keliaujančius mokė pratimų savijautai gerinti po ilgo sėdėjimo mokantis arba keliaujant.

 

Dr. Milda Žukauskienė,
Reabilitacijos katedros vedėja, docentė

 


Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetas 2019 m. lapkričio mėnesį vykdė socialinę akciją „ŽAISLAI – Baltupių bendruomenės vaikučiams“ – rinko žaislus. Surinkti žaislai buvo perduoti Baltupių savivaldos centro „Cedronas“ pirmininkei Nijolei Kutkienei. Pirmininkė Kalėdų išvakarėse organizuoto renginio metu žaislus išdalino mažiesiems baltupiečiams.

2020 m. sausio pradžioje fakultetas gavo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Verkių seniūnijos seniūno Rasiaus Virbalo pasirašytą padėką, kurioje dėkojama Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetui už socialiai atsakingą veiklą.

 


Gruodžio 3 d. Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete buvo minima Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Ta proga Lietuvos žmonių su negalia sąjunga (LŽNS) pakvietė į tradicinį X tarptautinį neįgaliųjų teatrų festivalį-konkursą ,,Begaso“ prizui laimėti. Festivalyje dalyvavo įvairias negalias – judėjimo, regos, klausos ir kitas – turintys artistai.

Dalyvius pasveikino LŽNS valdybos narė Ginta Žemaitaitytė ir Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto dekanė Birutė Gostevičienė.
Vilniaus m. biudžetinės įstaigos dienos centro „Šviesa“ teatro terapinė trupė TTT parodė spektaklį ,,Dykumos balsai“ (pagal Marlo Morgan knygą, režisierė Silvijana Bilskytė), Panevėžio ir Utenos regionų aklųjų centro dramos studija „Arka“ suvaidino spektaklio ,,Faustas“ ištrauką ,,Prologas teatre“ (pagal J. V. Gėtės kūrinį, vadovė Rima Žostautienė), Molėtų krašto žmonių su negalia sąjungos bei Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Molėtų filialo trupė „Molėtuvka“ – spektaklį ,,Iškritęs iš nepradėtos knygos“ (vadovas Pranas Pliuška).  Markučių dienos veiklos centro teatro trupė „Ir viskas“ parodė vaidinimą „Švelnukai“ (vadovė Natalija Kojelienė), Kauno neįgalaus jaunimo užimtumo centro ,,Plastinės dramos teatriukas“ – pantomimą ,,Vonioje“ (režisierius Virginijus Bortkevičius), BĮ neįgaliųjų centras ,,Klaipėdos lakštutė“ – choreografinę kompoziciją ,,Laiko skrynia“ (vadovas Artiomas Kazakovcevas), o svečiai iš Lenkijos – Sopoto bendruomeninių savipagalbos namų-adaptacijos centro „Ubago ryšių teatras“ – suvaidino jausmingą spektaklį „Kažkas yra, kažko nėra“ (rež. Jacekas Spica).
Renginį vedė aktorius Darius Rakauskas ir LŽNS muzikinio teatro trupės artistai: Irena Žemaitienė skaitė eiles, Danielius Jurevič atliko populiariąją dainą „Paimk mane kaip neregį už rankos“ (anglų kalba „You raised me up“). Tarptautinė vertinimo komisija, kuriai vadovavo režisierius iš Ukrainos Vitalijus Liubota, visas trupes apdovanojo „Begaso“ skulptūrėlėmis (prizų autorius ir mecenatas – Eugenijus Paukštė).
Kaip teigia festivalio meno vadovė Snieguolė Dikčiūtė, festivalio tikslas – mažinti neįgalių žmonių socialinę atskirtį, kelti neįgaliųjų teatrų profesionalumo lygį, formuoti visuomenės pozityvius pokyčius kultūrinėje ir socialinėje srityse bei praplėsti teatro teritorijos ribas.
Festivalis buvo ir edukacinio pobūdžio – Vilniaus kolegijos „Kineziterapijos“ ir „Ergoterapijos“ studijų programų studentai talkino festivalio dalyviams, padėjo nepasiklysti nepažįstamose erdvėse, „Higieninės ir dekoratyvinės kosmetologijos“ studijų programos studentės pagražino artistus prieš pasirodymus ir susipažino su neįgalių žmonių galimybėmis kurti bei meninės veiklos poveikiu jų sveikatai.

 

Dr. Milda Žukauskienė,
Reabilitacijos katedros vedėja, docentė

 

Daugiau nuotraukų

 

 

 


2019 m. lapkričio 21 d. Sveikatos priežiūros fakultete vyko studijų programos „Ergoterapija“ ER18 grupės studentams skirta diskusija „Kūno padėčių keitimas ir pagalbinės priemonės“, kurioje dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto studijų programos „Biomechanikos inžinerija“ studentai ir Lietuvos paraplegikų asociacijos instruktorius Jaroslav Milevskij. Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentai pristatė egzoskeletų veikimo principus, panaudojimo galimybes ir naujoves, susijusias su egzoskeletų taikymu ne tik reabilitacijos srityje, bet ir karo pramonėje, aptarė egzoskeletų praktinius taikymo principus reabilitacijos srityje bei kasdieniame gyvenime.  Jaroslav Milevskij papasakojo apie kūno padėties svarbą, pasidalino savo patirtimi apie aktyvaus tipo vežimėlio pritaikymą ir fizinės aplinkos barjerų įveikimą.

Diskusijos dalyviai aptarė mokslinių tyrimų svarbą, jungiančią biomechanikos ir ergoterapijos mokslų sritis.

 

Jurgita Tuitaitė,
SPF Reabilitacijos katedros lektorė

Dr. Zyta Kuzborska,
SPF Slaugos katedros docentė

 

 

 


Š. m. lapkričio 15 d. Sveikatos priežiūros fakulteto Reabilitacijos katedros dėstytojai ir studentai dalyvavo dvidešimtosios suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokymosi pasaulis laukia, keliaukim!” atidarymo konferencijos renginyje – aktyvaus mokymosi dirbtuvėse „Sveikatos stotelė“. Renginį, kuris vyko Vilniaus geležinkelio stotyje, organizavo Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija ir Švietimo mainų paramos fondas.

Konferencijos tikslas – puoselėti suaugusiųjų mokymosi idėjas, atskleidžiant galimybes ir naudą, kurias suteikia žmogui mokymasis, skatinant andragogus dirbti kūrybingai, kad besimokantysis patirtų mokymosi džiaugsmą. Pirmojoje konferencijos dalyje buvo kalbama apie tai, kaip mokymasis padeda plėtoti profesinę karjerą ir asmeninį gyvenimą, atskleisti žmogaus galimybes ir talentus, kokią prasmę suteikia gyvenimo pilnatvei, kuo praturtina žmogaus būtį. Buvo paskelbtos Metų andragogo, aktyviausių ,,Epale“ platformos dalyvių nominacijos, pažymėti prasmingiausi suaugusiųjų mokymąsi skatinantys projektai.

Antrojoje renginio dalyje konferencijos dalyviai buvo paskatinti mokytis čia ir dabar: galėjo apsilankyti „Mokymosi stotelėse“ – trumpuose mokymosi epizoduose, suteikiančiuose kūrybiško ir žaismingo mokymosi patirties.

Padedami Reabilitacijos katedros dėstytojų dr. Mildos Žukauskienės ir Ramunės Komžienės studijų programos „Kineziterapija“ studentai Lina Abromaitytė-Šmaižė, Margarita Lavrentjeva (KI18 gr.), Justė Ubrasaitė, Juras Taparauskas, Justina Bikinaitė, Justas Makevičius, ir Gabrielė Žostautaitė (KI19 gr.) vadovavo „Sveikatos stotelei“ – tiek konferencijos dalyvius, tiek visus keliaujančius mokė pratimų savijautai gerinti po ilgo sėdėjimo mokantis arba keliaujant.

 

Dr. Milda Žukauskienė,
Reabilitacijos katedros vedėja, docentė

 

Renginio akimirkos nuotraukose

 


2019 m. lapkričio 13 d. Sveikatos priežiūros fakultete vyko tradicinis, jau penktasis Pasaulinės diabeto dienos minėjimas.

Renginio metu UAB ,,Sveika mada“ direktorė, podiatrė, Aušra Valevičienė susirinkusius informavo apie pėdų priežiūros svarbą sergant cukriniu diabetu ir pristatė, kokiais būdais galima išvengti su diabetu susijusių pėdų pažeidimų. Pristatymo pabaigoje studentai buvo mokomi fizinių pratimų, stiprinančių pečių juostos raumenis.

UAB  ,,Roche Lietuva“ atstovė Lijana Vosyliūtė-Gasiūnė renginio dalyviams pristatė pačius naujausius gliukomačius, naudojamus Lietuvoje, supažindino su jų naudojimo ypatybėmis bei galimomis problemomis.

Studijų programos „Kineziterapija“ KI19 grupės studentė Kristina Ignotaitė pasidalino savo gyvenimo su cukriniu diabetu patirtimi ir šmaikščiai atsakė į gausius auditorijos klausimus.

 

Milda Kuskienė,
Slaugos katedros lektorė

 


2019 m. lapkričio 12 d. Sveikatos priežiūros fakultete lankėsi skaitė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Slaugos fakulteto Reabilitacijos klinikos lektorė dr. Daiva Baltaduonienė. Studijų programos „Ergoterapija“ ER17 grupės studentams lektorė skaitė paskaitą apie interaktyvių ergoterapijos priemonių poveikį galvos smegenų insultą patyrusių asmenų pažintinėms funkcijoms ir diskutavo su studentais apie virtualios realybės reabilitacijos priemonių ir kompiuterinių pažinimo funkcijas lavinančių programų taikymą ergoterapijos metu.

 

Jurgita Tuitaitė,
Reabilitacijos katedros lektorė

 


2019 m. lapkričio 8 d. Sveikatos priežiūros fakultete lankėsi VšĮ Krizinio nėštumo centro socialinė konsultantė Rūta Trumpickienė. Ji susitiko su fakulteto studentais ir supažindino juos su šio centro veikla. Krizinio nėštumo centras yra nevyriausybinė organizacija, įkurta padėti moterims bei poroms, išgyvenančioms neplanuoto nėštumo krizę, pogimdyvinę depresiją, vaikelio netektį dėl persileidimo, priešlaikinio gimdymo, ar nėštumo nutraukimo. Organizacija siekia rūpintis psichine moterų sveikata krizinio nėštumo metu bei pagimdžius, o taip pat vykdyti abortų prevenciją Lietuvoje.

Alina Bažanovienė,
Slaugos katedros lektorė

 

 


2019 m. lapkričio 6 d. Sveikatos priežiūros fakultete įvyko tradicinė Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto studentų mokslinės draugijos ir fakulteto studentų atstovybės organizuota paramos akcija „Pyragų diena“. Iš viso užsiregistravo 21 dalyvis.
Ilgosios pertraukos metu už savanorišką kainą buvo galimybė įsigyti studentų ir dėstytojų pagamintų pyragų, pyragaičių bei kitų desertų. O jų buvo įvairiausių: saldžių, nesaldžių, tradicinių, su netikėtais įdarais. Surinktos lėšos bus skirtos gyvūnų globos namams.

Renginio metu vyko skaniausio, netikėčiausio, gražiausio deserto rinkimai.
Prizines vietas pasidalino:
ILaima Versekėnaitė (SL19D gr.);
IIJekaterina Vitkovskaja (SL18D gr.) ir Elena Petralytė (SL17E gr.);
IIIJustė Umbrasaitė (KI19 gr.).

Džiaugiamės, kad „Pyragų diena“ šiemet susilaukė didelio susidomėjimo – prie renginio prisijungė įvairių studijų programų studentai bei kiti fakulteto bendruomenės nariai.

Visiems dalyviams dėkojame už skanią ir kvapnią šventę!

 

Renginio organizatoriai

 


2019 m. lapkričio 4 d. Sveikatos priežiūros fakultete Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto studentų mokslinė draugija organizavo studentams skirtą seminarą „Savanorystė, kuri įkvepia“, kurį vedė organizacijos „Ne imti, bet duoti“ atstovai Toma Bradūnaitė ir Lukas Dvilevičius. Jie supažindino su veikiančios savanorystės humanitarine veikla vaikų globos namuose, dienos centruose, socialinę riziką patiriančiose šeimose. Toma ir Lukas pasidalino savo asmenine patirtimi, kasdieniais iššūkiais, suteikė informaciją apie veiklos privalumus bei atsakė į seminaro dalyviams iškilusius  klausimus.

Renginio organizatoriai

 


Artėjančių šv. Kalėdų proga kviečiame visus prisijungti prie socialinės akcijos

„ŽAISLAI – Baltupių bendruomenės vaikučiams“.

Tvarkingus žaisliukus renkame iki 2019 m. lapkričio 28 d.

 


2019 m. spalio 31 d. Sveikatos priežiūros fakultete įvyko sporto šventė, skirta dienos centro „Šviesa“ lankytojams. Kaip ir kasmet studijų programos „Ergoterapija“ pirmakursiai paruošė įdomią programą. Šį kartą studentai su dalyviais ne tik linksmai praleido laiką pajudėdami, bet ir visi drauge atšventė Heloviną. Sporto šventėje buvo daug įdomių užduočių bei veiklų: susipažinimas su centro lankytojais ir šventės organizatoriais, smagi mankšta prieš pirmąjį žaidimą. Lankytojai turėjo įveikti moliūgų taką ir peršokti kliūtį.  Žaidimas „Pykšt pokšt“ suteikė galimybę išsiskirti savo reakcijos greitumu. Buvo įtrauktos estafečių rungtynės. Šventės pabaigoje centro lankytojų laukė kūrybinė užduotis, susijusi su Helovinu. Artėjant renginio pabaigai dalyviai vaišinosi paruoštomis vaišėmis ir saldumynais. Studentų grupelė įgavo patirties bei smagiai praleido laiką su dienos centro „Šviesa“ lankytojais.

Šventę organizavo ir vedė ER19 grupės studentės Beatričė Janavičiūtė, Dovilė Matuizo, Karolina Palionytė, Laura Overlingaitė ir Viktorija Kreč.

 

Dovilė Matuizo, Karolina Palionytė,
ER19 gr. studentės

 


Sveikatos priežiūros fakultetas gavo aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos pasirašytą padėką, kurioje dėkojama Vidai Stankevičienei, Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Studijų organizavimo skyriaus vedėjai, Reabilitacijos katedros lektorei, ir Rimai Burneikaitei, Grožio terapijos katedros lektorei, už dalyvavimą Europos atliekų mažinimo savaitės renginiuose, vykusiuose 2018 m. lapkričio 17–25 d.

Padėka

 


Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete 2019 m. spalio 25 d.  lankėsi Trakų rajono Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos IIb klasės mokiniai. Kartu su jais atvyko mokytoja Arina Janavičiene. Mokiniai susipažino su fakultete vykdomomis studijų programomis, apžiūrėjo auditorijas. Praktinių įgūdžių ugdymo kabinetuose susipažino su įvairiomis priemonėmis, naudojamomis studijų proceso metu.

 

Jurgita Stankūnienė,
Slaugos katedros vedėja, lektorė


2019 m. spalio 24 d. Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete įvyko fakulteto ir Lietuvos slaugos specialistų organizacijos Vilniaus skyriaus organizuota respublikinė mokslinė praktinė konferencija „Lyderystė slaugos praktikoje“.

Apie 290 konferencijos dalyvių pasveikino Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto dekanė Birutė Gostevičienė, LR sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos departamento direktorė, laikinai vykdanti ministerijos kanclerio funkcijas Odeta Vitkūnienė ir Lietuvos slaugos specialistų organizacijos viceprezidentė Aušra Volodkaitė.

Konferencijos dalyviams pranešimus skaitė LR sveikatos apsaugos ministerijos Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Artūras Šimkus; LR sveikatos apsaugos ministerijos Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Šakienė; retorikos mokytojas, rašytojas, lektorius, koučingo ir sąmoningo kvėpavimo specialistas dr. Donaldas Duškinas; VšĮ Centro poliklinikos Slaugos, paliatyviosios medicinos ir socialinių paslaugų klinikos vedėjas Marius Čiurlionis; Lietuvos slaugos specialistų organizacijos Vilniaus skyriaus direktorė, VšĮ Šeškinės poliklinikos Vaikų sveikatos priežiūros skyriaus vyresn. slaugytoja Ramutė Tolvaišienė; VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų auditorė Rita Urbanavičė; Vaikų ligoninės, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filialo, Vaikų chirurgijos skyriaus vyresn. slaugos administratorė Daiva Venslauskaitė ir Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto dėstytojai: dr. Simona Paulikienė, dr. Agnė Jakavonytė-Akstinienė, Viktorija Kielė, Aurelija Kūgytė, Milda Kuskienė.

 

Jurgita Stankūnienė,
Sveikatos priežiūros fakulteto
Slaugos katedros vedėja, lektorė

 

 


2019 m. spalio 22 ir 23 dienomis Sveikatos priežiūros fakultete Lošimų priežiūros tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos vyriausieji specialistai, psichologai Tatjana Veromej ir Oleg Mackevič studijų programos „Bendrosios praktikos slauga“ studentams skaitė paskaitas „Azartiniai lošimai – pramoga ar problema?“. Tatjana Veromej ir Oleg Mackevič koordinuoja socialinį projektą „Nebenoriu lošti“, kurio tikslas – teikti informaciją apie azartinių lošimų keliamus pavojus bei pagalbos galimybes problemų dėl lošimų turintiems asmenims ir jų artimiesiems.

Paskaitų metu studentai sužinojo, kas yra azartiniai lošimai, kuo jie skiriasi nuo žaidimų, kaip vystosi priklausomybė nuo azartinių lošimų, kaip atpažinti probleminį lošimą, kaip padėti probleminiam lošėjui ir jo artimiesiems.
Buvo labai nauja, įdomu ir naudinga.

 

Jurgita Kazlauskienė, prodekanė,
Slaugos katedros lektorė

 


2019 m. spalio 14 d. Sveikatos priežiūros fakultete vyko seminaras „Preanalitinio etapo svarba laboratorinių tyrimų kokybei“, skirtas „Biomedicininės diagnostikos“ ir „Bendrosios praktikos slaugos“ studijų programų studentams. Seminare Synlab Lietuva UAB Medicinos tyrimų laboratorijos vadovė Aistė Baltrušaitytė skaitė paskaitą apie įvairius preanalitinio etapo veiksnius bei jų daromą įtaką tyrimo kokybei ir rezultatams. „Bendrosios praktikos slaugos“ studijų programos SL18D grupės studentės Jekaterina Vitkovskaja ir Miglė Urbonaitė trumpai supažindino su kraujo grupių imunologiniais pagrindais ir jų nustatymu, savanoriams atliko greitąjį kraujo grupės tyrimo testą.

 

Dr. Ingrida Pumputienė,
Biomedicininės diagnostikos ir dietetikos
katedros vedėja

 

 


Lietuvoje per metus reikia tūkstančių litrų kraujo, kad būtų išgelbėti žmonės, praradę didelį kraujo kiekį dėl sunkių chirurginių operacijų, patirtų traumų, avarijų, žarnyno kraujavimo ar komplikuoto gimdymo. Kraujo perpylimas skiriamas ir kraujo ligomis ar vėžiu sergantiems pacientams. Vienintelis kraujo gavimo šaltinis – kiti žmonės, o perpylimui naudojamas kraujas turi būti saugus, dovanotas sveikų donorų. Žmogaus kraujas yra unikalus. Iki šiol pasaulyje jam nėra sukurta dirbtinio pakaitalo, kuris galėtų pakeisti donoro kraują. Dėl šios priežasties yra labai svarbu, kad nuolat atsirastų žmonių, kurie padovanotų kraujo sužeistiesiems ir ligoniams.

2019 m. spalio 11 d. Vilniaus  kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete vyko jau tradicine tapusi VšĮ Nacionalinio kraujo centro, Slaugos katedros ir Sveikatos priežiūros fakulteto studentų atstovybės organizuota kraujo donorystės akcija. Jos metu 92 asmenys registravosi kraujo donorystei, neatlygintinai kraujo davė 65 asmenys.

Dėkojame visiems už dalyvavimą, už pagalbą, už gerumą, kurio dėka gerinama sveikata ir gelbėjamos žmonių gyvybės!

 

Jurgita Stankūnienė,
Slaugos katedros vedėja

 

 


2019 m. spalio 10 d. studijų programos „Ergoterapija“ ER19 grupės studentai Sveikatos priežiūros fakultete organizavo renginį, skirtą Vilniaus m. savivaldybės socialinės globos įstaigos – dienos centro „Šviesa“ lankytojams. Studentai nekantraudami laukė atvykstančiųjų. Ir nors rytą temdė storas debesų sluoksnis, į fakultetą atvykę renginio dalyviai rytą nušvietė visai kitomis spalvomis.
Renginys prasidėjo susipažinimu. Susipažinimo metu dalyviai ne tik prisistatė pasisakydami savo vardus, bet ir mėgstamiausią savo veiklą. Dalyvių nedrąsūs prisipažinimai apie jų mylimas veiklas renginio organizatoriams leido artimiau pažinti šias unikalias asmenybes. Vėliau smagiai apšilę ir sužaidę mėgstamiausią šventės dalyvių žaidimą – „žuvis tinkle“ – visi skubėjo prie organizatorių sugalvotų veiklų. Energingose veiklose noriai dalyvavo visi atvykę svečiai. Po to kiek pavargę dalyviai turėjo galimybę pailsėti studentų sukurtoje „poilsio zonoje“, kuri, tiesą sakant, nebuvo tokia jau ir rami. Poilsio zonoje virė darbas: renginio dalyviai turėjo galimybę papuošti keksiukus pagal savo individualų norą. Galiausiai renginį vainikavo žaidimas „Atspėk, kas tai?“. Šio žaidimo tikslas buvo atspėti, kokį daiktą žmogus liečia, kai jam yra užrištos akys. Svečiai, įvardiję ar apibūdinę, kokį daiktą jie liečia, buvo apdovanoti Vilniaus kolegijos atributika, kurią mielai suteikė Vilniaus kolegijos Ryšių su visuomene skyrius.
Prieš šį renginį studentų išsikelti tikslai buvo maksimaliai patenkinti. Studentai įgijo neįkainojamos patirties, ugdė gebėjimą dirbti komandoje, įtraukė protiškai neįgalius žmones į prasmingas veiklas ir turėjo galimybę susirasti naujų, nuoširdumu spinduliuojančių draugų.
Renginį organizavo ir vedė ER19 grupės studentai Jekaterina Fedotova, Vytautas Gervickas, Evelina Gružinskaitė, Lina Mažuta, Auksė Saulevičiūtė ir Agota Vilbikaitė.

 

Evelina Gružinskaitė,
ER 19 gr. studentė

 


2019 m. spalio 10 d. Sveikatos priežiūros fakultete vyko renginys, skirtas Pasaulinei psichikos sveikatos dienai paminėti. Šio renginio metu Biomedicininės diagnostikos ir dietetikos katedros lektorė Erika Dzimidaitė skaitė pranešimą apie oksidacinį stresą. Reabilitacijos katedros lektorė Asta Markauskienė kartu su studijų programos „Kineziterapija“ KI18 grupės studentėmis Svetlana Matulevičiene ir Solveiga Reisgiene akcentavo fizinio aktyvumo svarbą psichikos sveikatai ir dalyviams demonstravo bei kartu su jais atliko sveikatą gerinančius fizinius pratimus. Vilniaus kolegijos Kūno kultūros ir sporto centro trenerė, dėstytoja Vilija Gerasimovičienė kvietė studentus ir dėstytojus aktyviai sportuoti bei supažindino su fizinio aktyvumo užsiėmimais Vilniaus kolegijoje. Slaugos katedros docentė dr. Agnė Jakavonytė-Akstinienė pristatė sveikatos receptus. Pasaulinei psichikos sveikatos dienai paminėti skirto renginio dalyviams Respublikinio priklausomybės ligų centro Vilniaus filialo Narkotinės abstinencijos gydymo skyriaus socialinė darbuotoja Dinata Ona Čepulionytė skaitė pranešimą „Ką turime žinoti apie priklausomybės ligas“.

 

Dr. Agnė Jakavonytė-Akstinienė,
Slaugos katedros docentė

 


2019 m. spalio 4 d. Trakuose, konferencijų centre „TRASALIS“, vyko Lietuvos operacinės slaugytojų draugijos 20-čiui paminėti skirta IV tarptautinė mokslinė praktinė konferencija „Operacinės slaugytojo profesiniai iššūkiai“. Vienas iš šios konferencijos organizatorių – Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetas. Konferencijoje dalyvavo svečiai iš Švedijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos bei Estijos. Apie 220 konferencijos dalyvių išklausė pranešimus apie naujausius mokslo pasiekimus operacinėje slaugoje, turėjo galimybę pranešėjams užduoti klausimus, diskutuoti.

 

 


2019 metų rugsėjo 30 d. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo  bibliotekos konferencijų salėje vyko Lietuvos galios apdovanojimų ceremonija. Lietuvos galios apdovanojimai skiriami tyliai ir ištikimai dirbantiems kitų galioms atskleisti ir tiems, kurie tiki savo galia – patiems negalias turintiems ir jų artimiemiesiems.
Nominacijoje Už negalios įgalinimą“  savanorystės ir bendruomeniškumo svarbos pavyzdys buvo apdovanota Domilė Paškevičiūtė – labdaros ir paramos fondo „Algojimas“ ilgametė savanorė, subūrusi įvairaus amžiaus ir skirtingų grupių savanorius pagalbai šeimoms, auginančioms negalias turinčius vaikus, savanorystėje atradusi savo pašaukimą. Baigusi juvelyrikos studijas tęsia mokslus Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete studijuodama studijų programą „Ergoterapija“ ir gilindamasi į pagalbos negalias turintiems vaikams sritį.
Apdovanotą studentę pasveikino Vilniaus kolegijos direktorė dr. Žymantė Jankauskienė ir Sveikatos priežiūros fakulteto Reabilitacijos katedros vedėja dr. Milda Žukauskienė.

Kitos nominacijos ir apdovanotieji:
„Už savęs dovanojimą silpnesniam“ – medicininio požiūrio keitimo į holistinį sveikatos sistemoje autoritetas. Apdovanotas Vaikų ligoninės, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filialo, direktorius prof. dr. Juozas Raistenskis.

„Už galią nugalėti negalią“ – negalią turinčiam, kuris savo galiomis pranoksta jos neturinčius. Apdovanotas Viktor Topol – keturis kartus pasaulio neįgaliųjų fitneso čempionas, lektorius motyvatorius žmogaus ir neįgaliųjų teisių klausimais.

„Už įkvepiančią tvirtybę“ – nugalėjusiems baimes apie išgirstą  vaiko diagnozę,   sugebėjusiems atskleisti jo stiprybes. Požiūrio, kad   negalia – ne nuosprendis, pavyzdys. Apdovanota Viktorijos, Arvydo Dimšų šeima ir jų sūnus Adomas (8 m.)

„Už negalios atvėrimą visuomenei“ – atsakingo verslo ir socialinės atsakomybės pavyzdys.  Apdovanota RIMI bendruomenė.

„Už kasdienybės įgalinimą“ – būtinosios bendražmogiškos pagalbos pavyzdys, be kurios negalią turintis taptų negalinčiu. Apdovanotas Audrius Girončikas – LR Seimo nario Justo Džiugelio asmeninis asistentas.

„Už įžiebtą tikėjimą ir viltį“ – už tylų prisidėjimą ir dvasinį palaikymą. Apdovanotas kunigas Ričardas Doveika.

„Už indėlį keičiant požiūrį į negalią“ – mokslo ir praktikos sinergijos pavyzdys. Apdovanoti prof.dr. Stefanija ir doc. dr. Algirdas Ališauskai. Jie – specialiosios pedagogikos, ankstyvosios pagalbos raidos ypatumus turintiems vaikams formuotojai, švietimo pagalbos specialistų rengėjai.

 

Dr. Milda Žukauskienė,
SPF Reabilitacijos katedros vedėja

 

 


Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete 2019 m. rugsėjo 26 d.  lankėsi Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos 11 klasės mokiniai, kurie yra pasirinkę gamtamokslinio ugdymo kryptį. Su mokiniais kartu atvyko chemijos dalyko mokytoja  Gražina Petkevičiene. Sveikatos priežiūros fakulteto Reabilitacijos katedros docentė, katedros vedėja dr. Milda Žukauskienė ir Grožio terapijos katedros vedėja, lektorė  Lina Sirvydienė pristatė fakultete vykdomas studijų programas bei  organizavo apžvalginę ekskursiją.

 


2019 m. rugsėjo 23 d. Vilniaus kolegijoje Sveikatos priežiūros fakultete vyko užsiėmimas su Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazijos IV klasės  mokiniais. Užsiėmimą „Mokslu pagrįsti maitinimosi principai“ vedė Biomedicininės diagnostikos ir dietetikos katedros lektorė Erika Dzimidaitė kartu studijų programos „Dietetika“ DT17 grupės studentais. Užsiėmimo metu buvo kalbama apie tinkamo maitinimosi principus, valgymo įpročius, kaip galima keisti ir paįvairinti maisto racioną. Po teorinės dalies mokiniai atliko praktines užduotis, kurias parengė DT17 grupės studentai.

 

Erika Dzimidaitė,
Biomedicininės diagnostikos ir
dietetikos katedros lektorė

 


2019 m. rugsėjo 19 d. studijų programos „Ergoterapija“ pirmo kurso ER19 grupės studentai kartu su Grožio terapijos katedros lektore Aurelija Kūgyte apsilankė Vilniuje esančiame dienos centre ,,Šviesa“.
Studentus ir lektorę pasitiko vyriausioji socialinė darbuotoja Daiva Ivanauskaitė. Ji aprodė erdves, kur lankytojai praleidžia laiką: sporto salę, keramikos dirbtuves bei susipažino su veikla, lavinančia smulkiąją motoriką – žvakių gamyba iš perdirbto parafino.
Galima buvo pasigėrėti lankytojų Linos, Martyno bei Aurelijaus keramikos darbais parodoje. Studentai stebėjo parodos atidarymą bei išgirdo apie įdomų projektą: keli lankytojai nupiešė lėkščių raštus, pagal kuriuos kiti centro lankytojai nulipdys lėkštes.
Būsimieji ergoterapeutai turėjo galimybę susipažinti, pasikalbėti su dienos centro „Šviesa“ lankytojomis Jūrate ir Birute. Jos pasidalino asmenine patirtimi bei veikla, kuria užsiima centre.
Studentai galėjo užduoti rūpimus klausimus apie veiklą, pasidalinti savo patirtimi ir sulaukti grįžtamojo ryšio.

 

Paula Ramanauskaitė,
ER19 gr. studentė

 


Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetas bendradarbiauja su VšĮ „Socialiniai partneriai“

rengdami projektą ,,Ar garini, ar rūkai – vis tiek save žudai, kurio tikslas mažinti elektroninių cigarečių ir kitų rūkymo metodų naudojimą tarp Lietuvos moksleivių