Jurgita Januškaitė-Žilinskienė

2007 m., baigusi Gabijos gimnaziją, rinkausi studijas, kurios būtų ne tik aukštos kokybės, susijusios su žmogaus gera savijauta, jo produktyvumu, bet tuo pačiu būtų ir įdomios. Taip pasirinkau Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto siūlomą studijų programą „Ergoterapija“. Studijų kokybė, dėstytojų kompetencija, galimybė gauti stipendiją – tai ne tik pateisino, bet ir pranoko mano lūkesčius. Juk ne kiekvienų studijų metu įgysi tiek žinių apie žmogaus anatomiją, fiziologiją, psichologiją, genetiką, išmoksi vertinti asmens protinius, fizinius, dvasinius, socialinius poreikius ir gebėsi padėti jam atgauti ar kompensuoti prarastas funkcijas. Be gautų teorinių žinių, gavau ir neįkainojamą praktiką, kurią aš atlikau VšĮ Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose, Pušyno reabilitacijos centre ir Vaiko raidos centre. Baigus studijas iškart pavyko įsidarbinti reabilitacijos ir slaugos centre „Gemma“. Čia turėjau galimybę pagilinti savo žinias, jas išbandyti dirbant su klientais ir mokytis iš pačių geriausių specialistų.

Įgytos žinios pirmiausia padėjo man, kaip Lietuvos karatė rinktinės narei, pasiekti aukštumų. Nes tik žinojimas, kaip mūsų kūnas funkcionuoja, kaip jį treniruoti, kad išvengtum traumų, leidžia pasiekti aukščiausius pasiekimus. Nuo studijų laikų ne kartą lipau ant Lietuvos Shotokan karatė čempionato aukščiausios pakylos, sėkmingai gyniau Lietuvos vardą tarptautiniuose, Europos ir pasaulio čempionatuose.

Studijų metu sužadintas noras tobulėti padėjo kopti ir karjeros keliu. Išbandžiau save ergoterapeutės, judesio korekcijos specialistės, kūno kultūros mokytojos ir trenerės keliuose. Visą gautą patirtį, žinias, darbo metodus taikiau savo klientams, kurių ratas vis plėtėsi. 2020 m. liepos 6 d. kartu su vyru atsidarėme FAMILY GYM sporto klubą visai šeimai, kuriame vedu karatė ir grupines treniruotes. Tai tik įrodo, kad tinkamai pasirinktos studijos leidžia išsipildyti svajonėms!