Karolis Tuska

Baigęs mokyklą žinojau, kad noriu būti kineziterapijos specialistu, tačiau labai dvejojau ir ilgai mąsčiau, kur pradėti tolimesnes savęs, kaip asmenybės ir specialisto, paieškas. Iš Vilniaus išvažiuoti nesinorėjo, todėl pasirinkimai buvo du: visuomenės giriamas ir stereotipinis universitetas arba – daugelio nuvertinta ir apeinama kolegija.

Neslėpsiu, kad tą dieną troškau įstoti į patį žinomiausią Lietuvoje universitetą, nes artimoje aplinkoje jaučiau kolegijos, kaip mokymo įstaigos, šaltumą ir nutolimą, palyginti su universitetu. Dėl susiklosčiusių aplinkybių nusprendžiau stoti į Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetą. Šis sprendimas buvo vienas iš geriausių mano gyvenime. Viską prisimenu lyg būtų vakar. Tik mokslams prasidėjus pasijautė dėstytojų ryžtas ir noras perteikti būsimiems specialistams savo sukauptas žinias ir praktinius gebėjimus. Paskaitos būdavo įdomios ir informatyvios, dažniausiai pasibaigiančios patraukliomis diskusijomis tarp dėstytojo ir studentų. Buvo sukurtos ir suteiktos sąlygos savarankiškai mokytis po studijų Vilniaus kolegijoje. Pačios geriausios sąlygos, kurios gali būti suteiktos būsimam specialistui – tai teorinių žinių gilinimas ir pritaikymas ankstyvoje praktikoje.

Šaunu, kad Vilniaus kolegija palaiko glaudžius ryšius su kitomis Europos mokymo įstaigomis, todėl suteikiama galimybė dalyvauti ERASMUS mainų programoje. Tai dar viena neįkainojama patirtis. Norėčiau nuoširdžiai paskatinti ir padrąsinti visus studentus dalyvauti ERASMUS mainų programoje. Programos metu ne tik tikslingai gilinamos kineziterapijos žinios, bet ir vykdoma užklasinė veikla, suteikiama galimybė bendrauti su įvairiais žmonėmis iš viso pasaulio, kurie dažniausiai yra plačios ERASMUS bendruomenės nariai. Be edukacinės programos ši bendruomenė kuria ir organizuoja įvairiausius susitikimus, pobūvius bei keliones. Tikrai parsivešite nuostabių akimirkų, gyvenimiškos patirties, patobulinsite užsienio kalbos ir profesijos žinias.
Tad jeigu dar yra abejojančių, ar stoti į Vilniaus kolegiją, tikiuosi, pavyko argumentuoti, kodėl verta rinktis šią mokymo įstaigą.

Karolis Tuska, VK SPF absolventas