Linas Matulevičius

Besąlygiškas noras padėti kitam – tai atsakymas į klausimą, kodėl pasirinkau mediko specialybę. Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetą sėkmingai baigiau du kartus. Tapau ergoterapeutu, o kiek vėliau ir intensyviosios terapijos-anestezijos slaugytoju.
Baigęs kolegiją ir dirbdamas reabilitacijos srityje ergoterapeutu bei paraleliai slaugytojo padėjėju Skubios pagalbos skyriuje, aš supratau, kad noriu siekti dar daugiau: išmokti profesionaliai padėti žmogui jo pačioje blogiausioje gyvenimo situacijoje, to pasimokyti iš savo kolegų slaugytojų, su kuriais dirbau ir dirbu komandoje.
Mano slaugos dėstytojai buvo būtent tie žmonės, kurie man leido pasiekti savo tikslų. Nuo pat pirmųjų studijų akimirkų supratau, kad dėsto tikri savo srities profesionalai ir ką aš iš jų išmoksiu, tai bus pamatiniai dalykai, kuriais remsiuosi visą savo slaugytojo gyvenimą. Slauga – tai mokslas „skaityti tarp eilučių“ ir dėstytojai man tam davė pagrindus!
Visų keturių metų slaugos studijas galiu apibendrinti vienu sakiniu, kurį išgirdau pirmajame slaugos studijų kurse: „Prieš taikydamas slaugos priemones ir patį slaugos procesą, tiesiog pasiklausk savęs – ar norėtum, kad ir tave taip slaugytų, kaip tu ruošiesi slaugyti savo pacientą“.
Baigęs slaugos studijas tobulinuosi nuolatos, nes slauga yra jautrus ir dinamiškas mokslas, kintantis tiesiog šviesos greičiu. Manau, kad esu universalus slaugytojas, kuriam patinka dirbti įvairiose slaugos srityse: reanimacijoje ir skubioje pagalboje, paliatyvioje ar bendruomenės slaugoje ar privačioje slaugoje …
Šiuo metu dirbu vienoje iš didžiausių privačių klinikų Lietuvoje ir esu tuo labai patenkintas. Čia dirbdamas galiu save realizuoti kaip slaugytojas, kadangi labai daug savarankiškų sprendimų ir atsakomybių turiu prisiimti aš pats.
Esu smalsus, nežadu sustoti mokytis, nes man patinka profesiniai iššūkiai. Įkūręs pirmąją ir didžiausią Lietuvoje Facebook‘o grupę „Slaugytojai“, turiu ir daugiau idėjų, kaip tobulinti ir plėsti slaugą Lietuvoje!

O pabaigai norėčiau pasakyti, kuo pats esu nuoširdžiai įsitikinęs: slauga – tai ne specialybė, o gyvenimo būdas.Jei jūs renkatės slaugą – esate išskirtinė asmenybė! Tai ne Jūs pats pasirinkote slaugą, tai slauga pasirinko Jus!