Pagal Erasmus+ programą praktiką Suomijoje atlikusių studenčių Kristinos Bevainytės ir Gintarės Budrytės įspūdžiai:

Mes, Kristina ir Gintarė, esame Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto studijų programos „Bendrosios praktikos slauga“ III kurso SL17B grupės studentės. Apie dalyvavimą Erasmus+ programoje svajojome jau nuo pirmųjų studijų metų, tačiau pabijojome išvykti dėl kalbos barjero. Pagaliau trečiaisiais studijų metais nusprendėme dalyvauti šioje programoje. Ir savo sprendimu esame be galo patenkintos! Tai buvo puiki proga išeiti iš komforto zonos, pagilinti žinias, sustiprinti anglų kalbos įgūdžius ir išmokti labiau pasitikėti savimi.
Praktiką atlikome Suomijoje, Mikkeli mieste. Praktiką atlikome pagrindinėje Mikkeli ligoninėje. Kristina praktiką atliko Chirurginiame ir Reabilitaciniame skyriuose, o Gintarė – Terapiniame skyriuje, kuriame buvo pacientai su plaučių, širdies ligomis ir t.t., bei dializėje ir Ortopediniame skyriuje. Po šešių savaičių mums keitėsi praktikų atlikimo vietos: Kristina du mėnesius praktiką atliko Vuolingonhovi senelių namuose, o Gintarė vieną mėnesį – Saimaanharju senelių namuose, o kitą mėnesį – Graanin Palvelukeskus senelių namuose.
Viena iš didžiausių problemų buvo tai, kad nemokėjome suomių kalbos. Dėl to buvo sunku dirbti savarankiškai. Tačiau po 3,5 mėnesio išmokome nemažai suomiškų žodžių ir tai mums labai padėjo praktikos metu bendrauti su pacientais. Visi žmonės, su kuriais teko susidurti kelionės metu, įskaitant gydymo įstaigų bei XAMK universiteto personalą, buvo labai malonūs ir visuomet nusiteikę padėti bei atsakyti į visus mums kilusius klausimus.
Laisvo laiko turėjome nedaug, kadangi dėl pandemijos nebuvo rekomenduojama keliauti po šalį. Tačiau didelis privalumas mums buvo tai, kad net ir per pandemiją buvo duota galimybė atlikti visą praktiką, ko negalėjo padaryti mūsų grupiokės, likusios Lietuvoje.
Labai džiaugiamės, pasinaudojusios šia galimybe, ir visus skatiname dalyvauti Erasmus+ programoje, nes įgytos žinios, patirtys, įspūdžiai ir nauji draugai bus neįkainojami.

Kristina Bevainytė ir Gintarė Budrytė,
SL17B grupės studentės