Balandžio mėnesį prasidėjo antras mokymų „Menas, perdegimo sindromo prevencija ir socialinis virsmas“ etapas. Mokymuose dalyvauja pirmo etapo dalyviai (sveikatos priežiūros sistemos darbuotojai, dirbantys su žmonėmis, kurie sveiksta nuo priklausomybių arba serga priklausomybių ligomis) ir žmonės, sveikstantys nuo priklausomybių.

Šie mokymai vyksta pagal Sveikatos priežiūros fakulteto vykdomo Erasmus+ programos strateginės partnerystės KA2 projektą „Menas ir socialinis virsmas“ („Art and Social Change: a Path to Recovery“, sutarties Nr.: 2016-1-LT01-KA202-023234).

Iš viso antro mokymų etapo apimtis – 25 valandos. Iš viso įvyks 7 susitikimai. Dalyviai pynė (mokymą vedė Neringa Bateikienė), mokėsi fotografavimo (mokymą vedė Orinta Labutytė) bei dekupažo (mokymą vedė Rima Burneikaitė). Aktorius ir aktorinio meistriškumo dėstytojas Artūras Dubaka toliau padeda gilintis į M. Čechovo metodiką. Mokymų dalyviai atlieka praktines užduotis, padedančias išnaudoti savo vaizduotės potencialą, vystyti kūrybinę pasąmonę ir atsipalaiduoti.

Balandžio 29 d. mokymų dalyviai žiūrėjo spektaklį „E(žiukas rūke)“ (vienas iš aktorių – projekto mokytojas Artūras Dubaka). Po spektaklio projekto dalyviai kartu su aktoriais pasidalino, kuo spektaklis įsiminė, kas sukėlė jausmus:
„Labai smagus spektaklis ir laikas neprailgo.“
„Taip paprastai papasakota apie draugystės svarbą ir apie tą trečią asmenį, kuris banė griauti draugystę. Ne veltui tai buvo moteris.“
„Gaila, nemačiau šių animacinių filmukų, reikės pažiūrėti.“
„Labai puiki vaidyba. Gerai perteikta nuotaika. Ilgai prisiminsiu šį spektaklį.“

Mokymuose taip pat dalyvavo projekto grupės nariai (angl. k. PLG – Peer learning group): Milda Kuskienė ir Aurelija Kūgytė.

Daugiau apie projektą galite sužinoti: www.artandsocialchange.eu

Labai kviečiame jungtis prie mūsų bendruomenės Facebook‘e ir registruotis: https://www.facebook.com/artandsocialchangeEU/app/100265896690345/

 

Aurelija Kūgytė,
projekto „Menas ir socialinis virsmas“ vadovė