Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto dėstytojos Asta Markauskienė ir Ramunė Komžienė pagal Erasmus+ programą 2018 m. gegužės 7–10 d. buvo išvykusios dėstymo vizito į Autonominį Barselonos universitetą (Ispanija).
Vizito metu dėstytojos susitiko su „Kineziterapijos“ studijų programos studentais ir skaitė jiems paskaitas įvairiomis temomis: „Nėščiųjų kineziterapija“, „Kelio sąnario funkcinis tyrimas“, „Gydomieji pratimai“. Taip pat jos pristatė Lietuvą, Vilnių, Vilniaus kolegiją, supažindino su aukštojo mokslo sistema Lietuvoje, papasakojo apie „Kineziterapijos“ studijų programą, profesinių praktikų ypatumus, reabilitacijos sistemą Lietuvoje.
A. Markauskienė ir R. Komžienė susitiko su universiteto tarptautinių ryšių koordinatore, universiteto dėstytojais, praktikinio mokymo kuratore. Susitikimo dalyviai diskutavo apie kineziterapeutų profesinio rengimo ypatumus, aktualijas, bendradarbiavimo galimybes. Vizito metu dėstytojos lankėsi Barselonos gydymo ir reabilitacijos įstaigose, kuriose studentai atlieka profesinės veiklos praktikas, bendravo su gydymo įstaigose dirbančiais specialistais. Buvo aptartos praktikinio mokymo galimybės Vilniaus kolegijos studentams Barselonos universitete.
Šis dėstymo vizitas Autonominiame Barselonos universitete buvo naudingas, kadangi buvo nutarta stiprinti abipusį bendradarbiavimą, siekti studentų ir dėstytojų mainų plėtros.

 

Asta Markauskienė,
Reabilitacijos katedros lektorė