2022 m. balandžio 20 d. Raimonda Bačauskienė, Judita Milkevičiūtė, Gabrielia Ivancova, studijų programos „Dietetika“ antro kurso studentės, ir dėstytoja Erika Dzimidaitė lankėmės globos namuose „Užuovėja“.

Susitikome su šiuose namuose gyvenančiomis moterimis, dalinomės žiniomis apie sveikatai palankų maitinimąsi – ką valgyti, kad būtum sveikesnis, žaidėme edukacinius žaidimus, bendravome. Moterys mielai papasakojo apie savo maitinimosi įpročius, apie mėgstamus valgius. Taip nejučiomis galėjome dalintis praktiškais patarimais ir vaizdžiai perduoti žinias apie sveikatai palankius maisto produktus.

Besišnekučiuodamos susidraugavome – tai buvo ne tik praktinis mokymas apie sveikatą, bet ir bendravimas išklausant, patariant ir būnant drauge. Kai atėjo laikas atsisveikinti, viena pašnekovė tyliai paklausė: „O tu dar ateisi?“ Tai buvo labai tiesus ir labai nuoširdus klausimas. Pajutome, kad yra svarbios ne tik žinios, bet ir bendravimas. Užvėrusios globos namų duris dar kelias dienas mintimis sugrįždavome į šį susitikimą. Džiaugiamės, kad galėjome dalintis savo žiniomis, aplankyti tuos, kurie iš tiesų laukia tokių susitikimų, veiklų, yra pasiilgę bendravimo ir palaikymo.

VK SPF Medicinos technologijų ir dietetikos katedra