Erasmus programa

Sveikatos priežiūros fakultete
Erasmus programos koordinatorė Sveikatos priežiūros fakultete – Viktorija Kielaitė, Slaugos katedros lektorė.
Studentai, norintys dalyvauti Erasmus programoje, priimami ketvirtadieniais 225 kab. nuo 12 iki 15 val.


Kviečiame studentus dalyvauti ERASMUS+ programos studentų mainų konkurse, kurio nugalėtojai turės galimybę studijuoti arba atlikti praktiką užsienio aukštosiose mokyklose.

ERASMUS+ KONKURSAI STUDIJOMS IR PRAKTIKAI 2020–2021 MOKSLO METŲ RUDENS SEMESTRUI VYKSTA NUO 2020 M. VASARIO 1 IKI 28 DIENOS.

Konkurse gali dalyvauti II–III kursų studentai.
Studijos užsienio institucijoje pagal Erasmus+ programą gali trukti nuo 3 iki 12 mėn., praktika nuo 2 iki 12 mėn.

Studente, ši galimybė – Tau, jei:

    • esi pažangus,
    • nori įgyti tarptautinės patirties,
    • išmokti naujų dalykų,
    • mokytis naujai ir kitaip,
    • patobulinti užsienio kalbos įgūdžius,
    • pažinti naujas šalis ir kultūras,
    • susirasti draugų iš viso pasaulio!

Jei pageidauji dalyvauti Erasmus+ studentų mobilumo studijoms konkurse, prašome užpildyti Erasmus paraišką internete.

Paraišką galite rasti https://www.viko.lt/tarptautiniai-rysiai/erasmus-studijos/

Atkreipiame dėmesį, jog paraiškos priimamos nuo vasario 1 iki vasario 28 dienos, 24 val. Paraiškas pildyti galite tik prisijungę prie Vilniaus kolegijos el. pašto.

Daugiau informacijos tau suteiks ERASMUS+ programos koordinatorė fakultete Viktorija Kielė.
Studentai konsultuojami pirmadieniais – penktadieniais nuo 9.00 iki 11.00 val. arba susitarus individualiai el. paštu: erasmus@spf.viko.lt

 


2021 m. vasario – balandžio mėnesiais į Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetą pagal ERASMUS+ mainų programą atvyko Latvijos universiteto Rygos medicinos kolegijos studijų programos „Bendrosios praktikos slauga“ studentė Gita Babre. ERASMUS mainų programos metu studentė atliko praktiką VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos Greitosios medicinos pagalbos stotyje.

Gita dalinasi savo patirtimi:

As part of the Erasmus program in the Lithuania, I spent a total of 2 memorable and adventurous months of practice. My practice was at ambulance and I initially was a little worried about how it would be and how easy it will be to adapt in new environment. Then, from the first moment, when I met my new colleagues I was able to leave all my fears behind.
Everyone was so welcoming, polite and friendly, that I felt incredibly good and relaxed.
Practice was so exciting because at ambulance you never know what kind of call you will get, and what will be patient’s condition etc. I was able to work with Covid-19 patients, saw car crush, fire, different heart diseases, mental illnesses, patients after surgeries and vaccines, injuries (different fractures) and not only adults, but children too. I was actively participating and assisting the staff.
In general, I got a lot of positive feelings, opportunities to use my knowledge and be useful in every day’s work at practice. I gained both theoretical and practical knowledge. Staff was willing to share knowledge and ready to teach new team member during working process.
To be honest, I am very happy that I speak Russian and Latvian, then I could actually be able to understand a lot of things in Lithuanian!
Yes, sadly because of Covid-19 I was not able to enjoy everything what Vilnius could offer on normal daily basis, but it takes me only 4 hour drive to get here, so I will definitely visit Vilnius again in summer time!
Strongly recommend to every student, who has the opportunity, to go for Erasmus. It opens up a wider view of medicine and life in general. It gives a chance to test your own abilities, and skills, gives you a possibility to meet new people, hear their stories, be inspired and also make amazing friendships! It was a lifetime experience for me and I am more than glad that I was here in Vilnius. Thank you!!!!

Gita Babre, Latvia.


Pagal Erasmus+ programą praktiką Suomijoje atlikusių studenčių Kristinos Bevainytės ir Gintarės Budrytės įspūdžiai:

„Mes, Kristina ir Gintarė, esame Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto studijų programos „Bendrosios praktikos slauga“ III kurso SL17B grupės studentės. Apie dalyvavimą Erasmus+ programoje svajojome jau nuo pirmųjų studijų metų, tačiau pabijojome išvykti dėl kalbos barjero. Pagaliau trečiaisiais studijų metais nusprendėme dalyvauti šioje programoje. Ir savo sprendimu esame be galo patenkintos! Tai buvo puiki proga išeiti iš komforto zonos, pagilinti žinias, sustiprinti anglų kalbos įgūdžius ir išmokti labiau pasitikėti savimi.
Praktiką atlikome Suomijoje, Mikkeli mieste. Praktiką atlikome pagrindinėje Mikkeli ligoninėje. Kristina praktiką atliko Chirurginiame ir Reabilitaciniame skyriuose, o Gintarė – Terapiniame skyriuje, kuriame buvo pacientai su plaučių, širdies ligomis ir t.t., bei dializėje ir Ortopediniame skyriuje. Po šešių savaičių mums keitėsi praktikų atlikimo vietos: Kristina du mėnesius praktiką atliko Vuolingonhovi senelių namuose, o Gintarė vieną mėnesį – Saimaanharju senelių namuose, o kitą mėnesį – Graanin Palvelukeskus senelių namuose.
Viena iš didžiausių problemų buvo tai, kad nemokėjome suomių kalbos. Dėl to buvo sunku dirbti savarankiškai. Tačiau po 3,5 mėnesio išmokome nemažai suomiškų žodžių ir tai mums labai padėjo praktikos metu bendrauti su pacientais. Visi žmonės, su kuriais teko susidurti kelionės metu, įskaitant gydymo įstaigų bei XAMK universiteto personalą, buvo labai malonūs ir visuomet nusiteikę padėti bei atsakyti į visus mums kilusius klausimus.
Laisvo laiko turėjome nedaug, kadangi dėl pandemijos nebuvo rekomenduojama keliauti po šalį. Tačiau didelis privalumas mums buvo tai, kad net ir per pandemiją buvo duota galimybė atlikti visą praktiką, ko negalėjo padaryti mūsų grupiokės, likusios Lietuvoje.
Labai džiaugiamės, pasinaudojusios šia galimybe, ir visus skatiname dalyvauti Erasmus+ programoje, nes įgytos žinios, patirtys, įspūdžiai ir nauji draugai bus neįkainojami.

 

Kristina Bevainytė ir Gintarė Budrytė,
SL17B grupės studentės“

 

 

 

Esu Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto studijų programos „Bendrosios praktikos slauga“ III kurso SL17D grupės studentė. Pagal Erasmus+ programą vykau į Latviją.  Dviejų mėnesių chirurginės slaugos praktiką atlikau Jūrmalos ligoninėje (Jūrmalas slimnīca), 2B chirurgijos skyriuje. Tai buvo tikras iššūkis, kuris paskatino tobulėti, labiau pasitikėti savimi ir įgyti neįkainojamos patirties.
Ligoninė turi du chirurgijos skyrius ir keturias operacines. Kasdien atliekama apie 20 planinių ir dar kartais tiek pat neplaninių operacijų. Labai nustebino, kad chirurginis skyrius, kuriame atlikau praktiką, yra bendras ir ten gydomi visų sričių pacientai. Man tai buvo puiki patirtis, nes turėjau galimybę pamatyti bei atlikti daug skirtingų sričių perrišimų ir procedūrų. Kasdien rytais galėdavau dalyvauti gydytojų vizitacijose ir susipažinti su skirtingomis ligomis, jų gydimu bei slauga. Man buvo paskirtos dvi nuostabios slaugytojos, kurios mane globojo ir mokė, pristatė mane kitiems ligoninės skyriams, iš kur sulaukdavau kvietimų ateiti susipažinti ir su jų darbu. Teko susipažinti su endoskopijos ir kolonoskopijos kabineto darbu, radiologijos skyriumi, reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriumi. Daug praktikos laiko praleidau operacinių bloke. Ten dirbantys chirurgai buvo labai malonūs bei draugiški, aš buvau pirmoji studentė atvykusi pas juos į praktiką, tad visi skyrė daug dėmesio. Net operacijų metu dirbantys chirurgai, gyd. anesteziologai-reanimatologai bei operacinės slaugytojos man rodydavo ir aiškindavo ką daro, kodėl taip daro, skatino užduoti visus rūpimus klausimus. Daug laiko teko stebėti nuostabaus chirurgo dr. Vjačeslavs Popkovs darbą, kuris ėmėsi mane mokinti chirurginio asistavimo meno, buvo labai kantrus ir ramus, pasitikėjo ir leido jam asistuoti keliose sudėtingose operacijose.
Patirtis Jūrmalos ligoninėje buvo ypatinga tiek gautų žinių, tiek ir išgyventų emocijų atžvilgiu. Erasmus+ praktika – tai geriausias mano sprendimas šių studijų metu.  Manau, kiekvienam studentui, kad ir kokia studijų pakraipa bebūtų, labai svarbu su savo būsima profesija susidurti ne tik Lietuvos kontekste. Erasmus+ praktika užsienyje man buvo puiki galimybė įgyti neįkainojamos patirties.

 

Romantė Kurilovičienė,
SL17D studentė

 

 

 


Mes esame Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto studijų programos „Bendrosios praktikos slauga“ III kurso SL15B grupės studentės. Erasmus+ programa susidomėjome dar II kurse, tačiau išbandyti išdrįsome tik šiais metais. Ir tikrai nepasigailėjome!
Praktiką atlikome Estijoje, vienoje didžiausių Talino ligoninių. Ji truko 4 mėnesius. Ligoninės personalas sutiko mus labai šiltai ir draugiškai. Slaugytojos malonios, jei iškildavo klausimų, visuomet atsakydavo bei padėdavo. Pacientai noriai su mumis bendravo, niekada nepriekaištaudavo dėl procedūrų atlikimo, ir netgi mokėsi lietuviškų žodžių! Nepaisant to, kad didelė dalis žmonių nemokėjo anglų kalbos, o mums teko regzti rusiškus ir ne visada taisyklingus sakinius, tai nesutrukdė susibendrauti tiek su personalu, tiek su pacientais.
Talino sveikatos priežiūros kolegija yra labai modernizuota. Praktinės paskaitos vyksta specialiose simuliacijų auditorijose, kuriose imituojami tikri medicininiai atvejai. Visos praktikos metu mus lydėjo nuostabi kuratorė, supažindinusi su kolegija, leidusi pamatyti ir pačioms išbandyti simuliacijas. Tai pat ji organizavo paskaitas bei įvairius užsiėmimus, kurių metu važiavome mokyti pirmosios pagalbos bei gaivinimo technikų. Tai buvo nauja, tačiau nepakartojama patirtis mums!
Laisvų dienų turėjome pakankamai. Talinas – tai nuostabus miestas, įsikūręs šalia jūros kranto. Saulėtomis ir šiltomis dienomis nebuvo nei vienos dienos, kurios nepraleistume senamiestyje, prie jūros ar kitaip tyrinėdamos miestą. Tai be galo jaukus ir šiltas uostas. Be Talino aplankėme ir Viljandį, Estijos pietinėje dalyje esantį miestą. Kėlėmės keltu į Suomijos sostinę Helsinkį. Visi šie įspūdžiai – nepamirštami!
Erasmus+ programa suteikia galimybę įgyti nuostabios patirties, kurios metu sutinkami nauji žmonės, aplankomos dar nepažintos vietos, susipažįstama su kitos šalies kultūra, pramokstama užsienio kalbos, įgaunama daug naudingos patirties, pasitikėjimo savimi ir noro bandyti. Visas šis laikas buvo nepakartojamas. Tam reikėjo daug drąsos ir iniciatyvos, tačiau mes to niekada neiškeistume į nieką kitą!
If you never try, you`ll never know!

Monika Lebedinskaitė ir Iveta Šikšnaitė,
SL15B grupės studentės

 


Nuo 2017 m. rugsėjo mėn. į Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetą atvyko viena „Biomedicininės diagnostikos“ ir dvi „Kineziterapijos“ studijų programos studentės pagal ERASMUS+ mainų programą iš University of Ghent (Belgija) ir FH Johanneum (Austrija) aukštųjų mokyklų.
Studentė Mirjam Geiger nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. iki 2018 m. sausio 31 d. praktiką atliks Valstybiniame patologijos centre, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filiale. Fakultete studentę kuruos Biomedicininės diagnostikos ir dietetikos katedros docentė dr. Aida Laurinavičienė.
Studentės Fiebe Van Daele ir Ine Van Wauwe nuo 2017 m. rugsėjo 15 d. iki gruodžio 15 d. praktiką atliks Vaikų ligoninėje, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filiale, ir VšĮ Valakupių reabilitacijos centre.

Viktorija Kielaitė,
Erasmus programos koordinatorė SPF

 


Kviečiame dalyvauti Erasmus+ studentų mobilumo studijoms programoje!
Erasmus+ studijų konkursas studijoms vyksta nuo 2017 m. rugsėjo 1 iki 22 d. Konkurse gali dalyvauti visi II–IV kursų studentai.

Daugiau informacijos


 

Pagal Erasmus+ dėstytojų mainų programą 2016 m. gegužės 2–6 d. VK Užsienio kalbų centro lektorė Virginija Andriusevičienė lankėsi Lisabonos politechnikos institute (Portugalija), kur skaitė paskaitas „Užsienio kalbos aukštajame moksle“ ir „Anglų kalba sveikatos priežiūros specialistams“.
Kartu su kitais 42 tarptautinės savaitės dalyviais is 15 šalių lektorė išklausė dalyvių pranešimus įvairiomis aktualiomis temomis, susipažino su Sveikatos priežiūros fakulteto patalpomis ir materialine baze, bendravo su studentais neformalioje aplinkoje, aptarė tolimesnio bendradarbiavimo galimybes. Susitikimo su anglų kalbos dėstytojais metu buvo aptarti užsienio kalbų dėstymo ypatumai šių dienų kontekste.


 

Kviečiame absolventus dalyvauti Vilniaus kolegijos skelbiamame konkurse, kurio nugalėtojai pagal ERASMUS+ studentų mainų programą turės galimybę atlikti praktiką užsienio įmonėse.
Erasmus+ absolventų praktikos konkursui dokumentus galite pateikti nuo 2016 m. gegužės 2 iki 31 d.
Dokumentus reikia pateikti Tarptautinių ryšių skyriui (Saltoniškių g. 58).
Konkurse gali dalyvauti paskutiniojo kurso studentai.
Daugiau informacijos galite rasti adresu http://www.viko.lt/tarptautiniai-rysiai/9324-2/ arba kreipkitės į Viktoriją Kielaitę, Erasmus programos koordinatorę Sveikatos priežiūros fakultete (225 kab., antradieniais nuo 15.00 iki 16.00 val.)
Nepraleiskite puikios galimybės!