Erasmus programa

Sveikatos priežiūros fakultete
Erasmus programos koordinatorė Sveikatos priežiūros fakultete – Viktorija Kielaitė, Slaugos katedros lektorė.
Studentai, norintys dalyvauti Erasmus programoje, priimami ketvirtadieniais 225 kab. nuo 12 iki 15 val.

 


Mes esame Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto studijų programos „Bendrosios praktikos slauga“ III kurso SL15B grupės studentės. Erasmus+ programa susidomėjome dar II kurse, tačiau išbandyti išdrįsome tik šiais metais. Ir tikrai nepasigailėjome!
Praktiką atlikome Estijoje, vienoje didžiausių Talino ligoninių. Ji truko 4 mėnesius. Ligoninės personalas sutiko mus labai šiltai ir draugiškai. Slaugytojos malonios, jei iškildavo klausimų, visuomet atsakydavo bei padėdavo. Pacientai noriai su mumis bendravo, niekada nepriekaištaudavo dėl procedūrų atlikimo, ir netgi mokėsi lietuviškų žodžių! Nepaisant to, kad didelė dalis žmonių nemokėjo anglų kalbos, o mums teko regzti rusiškus ir ne visada taisyklingus sakinius, tai nesutrukdė susibendrauti tiek su personalu, tiek su pacientais.
Talino sveikatos priežiūros kolegija yra labai modernizuota. Praktinės paskaitos vyksta specialiose simuliacijų auditorijose, kuriose imituojami tikri medicininiai atvejai. Visos praktikos metu mus lydėjo nuostabi kuratorė, supažindinusi su kolegija, leidusi pamatyti ir pačioms išbandyti simuliacijas. Tai pat ji organizavo paskaitas bei įvairius užsiėmimus, kurių metu važiavome mokyti pirmosios pagalbos bei gaivinimo technikų. Tai buvo nauja, tačiau nepakartojama patirtis mums!
Laisvų dienų turėjome pakankamai. Talinas – tai nuostabus miestas, įsikūręs šalia jūros kranto. Saulėtomis ir šiltomis dienomis nebuvo nei vienos dienos, kurios nepraleistume senamiestyje, prie jūros ar kitaip tyrinėdamos miestą. Tai be galo jaukus ir šiltas uostas. Be Talino aplankėme ir Viljandį, Estijos pietinėje dalyje esantį miestą. Kėlėmės keltu į Suomijos sostinę Helsinkį. Visi šie įspūdžiai – nepamirštami!
Erasmus+ programa suteikia galimybę įgyti nuostabios patirties, kurios metu sutinkami nauji žmonės, aplankomos dar nepažintos vietos, susipažįstama su kitos šalies kultūra, pramokstama užsienio kalbos, įgaunama daug naudingos patirties, pasitikėjimo savimi ir noro bandyti. Visas šis laikas buvo nepakartojamas. Tam reikėjo daug drąsos ir iniciatyvos, tačiau mes to niekada neiškeistume į nieką kitą!
If you never try, you`ll never know!

Monika Lebedinskaitė ir Iveta Šikšnaitė,
SL15B grupės studentės

 


Nuo 2017 m. rugsėjo mėn. į Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetą atvyko viena „Biomedicininės diagnostikos“ ir dvi „Kineziterapijos“ studijų programos studentės pagal ERASMUS+ mainų programą iš University of Ghent (Belgija) ir FH Johanneum (Austrija) aukštųjų mokyklų.
Studentė Mirjam Geiger nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. iki 2018 m. sausio 31 d. praktiką atliks Valstybiniame patologijos centre, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filiale. Fakultete studentę kuruos Biomedicininės diagnostikos ir dietetikos katedros docentė dr. Aida Laurinavičienė.
Studentės Fiebe Van Daele ir Ine Van Wauwe nuo 2017 m. rugsėjo 15 d. iki gruodžio 15 d. praktiką atliks Vaikų ligoninėje, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filiale, ir VšĮ Valakupių reabilitacijos centre.

Viktorija Kielaitė,
Erasmus programos koordinatorė SPF

 


Kviečiame dalyvauti Erasmus+ studentų mobilumo studijoms programoje!
Erasmus+ studijų konkursas studijoms vyksta nuo 2017 m. rugsėjo 1 iki 22 d. Konkurse gali dalyvauti visi II–IV kursų studentai.

Daugiau informacijos


 

Pagal Erasmus+ dėstytojų mainų programą 2016 m. gegužės 2–6 d. VK Užsienio kalbų centro lektorė Virginija Andriusevičienė lankėsi Lisabonos politechnikos institute (Portugalija), kur skaitė paskaitas „Užsienio kalbos aukštajame moksle“ ir „Anglų kalba sveikatos priežiūros specialistams“.
Kartu su kitais 42 tarptautinės savaitės dalyviais is 15 šalių lektorė išklausė dalyvių pranešimus įvairiomis aktualiomis temomis, susipažino su Sveikatos priežiūros fakulteto patalpomis ir materialine baze, bendravo su studentais neformalioje aplinkoje, aptarė tolimesnio bendradarbiavimo galimybes. Susitikimo su anglų kalbos dėstytojais metu buvo aptarti užsienio kalbų dėstymo ypatumai šių dienų kontekste.


 

Kviečiame absolventus dalyvauti Vilniaus kolegijos skelbiamame konkurse, kurio nugalėtojai pagal ERASMUS+ studentų mainų programą turės galimybę atlikti praktiką užsienio įmonėse.
Erasmus+ absolventų praktikos konkursui dokumentus galite pateikti nuo 2016 m. gegužės 2 iki 31 d.
Dokumentus reikia pateikti Tarptautinių ryšių skyriui (Saltoniškių g. 58).
Konkurse gali dalyvauti paskutiniojo kurso studentai.
Daugiau informacijos galite rasti adresu http://www.viko.lt/tarptautiniai-rysiai/9324-2/ arba kreipkitės į Viktoriją Kielaitę, Erasmus programos koordinatorę Sveikatos priežiūros fakultete (225 kab., antradieniais nuo 15.00 iki 16.00 val.)
Nepraleiskite puikios galimybės!