2017 m. balandžio 7 d. Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Reabilitacijos katedra ir Lietuvos kineziterapeutų draugija suorganizavo tęstinę respublikinę praktinę konferenciją „Kaklo ir pečių juostos problemos bei jų sprendimo būdai“. Konferencija buvo skirta kineziterapeutams, ergoterapeutams, slaugytojams, fizinės medicinos ir reabilitacijos, šeimos gydytojams, kitiems reabilitacijos specialistams, dėstytojams ir studentams. Daugiau nei 450 konferencijos dalyvių pasveikino Sveikatos priežiūros fakulteto dekanė Birutė Gostevičienė. Lietuvos kineziterapeutų draugijos prezidentė dr. Inesa Rimdeikienė pateikė aktualią informaciją apie draugijos organizuojamas veiklas ir ateities renginius.
Konferencijos metu nagrinėtos aktualios temos: gydytojas ortopedas-traumatologas Vytenis Adomaitis kalbėjo apie subakromialinio tarpo ankštumą. Gydytojas dr. Gunaras Terbetas pristatė kaklo spondiliozės klinikines išraiškas. Apie neurogenines pečių juostos raumenų atrofijos priežastis ir jų diagnostiką kalbėjo gydytoja neurologė Ingrida Šitkauskienė. Kineziterapeutas Rolandas Kesminas pristatė periferines neuropatijas ir peties skausmo kineziterapiją. Peties sąnario nestabilumo aspektus aptarė gydytoja Viktorija Brogaitė-Martinkėnienė. Po pietų pertraukos kineziterapeutė dr. Brigita Zachovajevienė kalbėjo apie kaklinio regiono disfunkcijų sąsajas su vidaus organais, o taip pat praktiškai pademonstravo kaklo nestabilumo diagnostikos ir gydymo metodus. Patirtimi apie stuburo kaklinės dalies radiologinę diagnostiką dalinosi gydytoja Arijanda Neverauskienė, apie kreivakaklystę kalbėjo gydytoja ortopedė-traumatologė Julija Ravinskienė. Psichologė Lina Štaupienė paaiškino apie peties sąnario sutrikimais besiskundžiančių pacientų psichologines problemas. Pabaigoje peties simptomų modifikavimo procedūrą pristatė kineziterapeutas Rolandas Kesminas.
Fojė prie aktų salės dalyvius pasitiko konferencijos rėmėjai – UAB „Teida“, „Oriola“, „Ortopedijos centras“, „Norameda“, „Vildoma“, „Pes Planus“ atstovai. Jie konferencijos dalyvius supažindino su naujomis reabilitacijos priemonėmis, medikamentais. Kai kurias priemones buvo galima išbandyti patiems ir jų įsigyti. Naujausią profesinę literatūrą buvo galima pasklaidyti ir įsigyti iš gausiai pristatomo Lietuvos sveikatos mokslo universiteto knygyno asortimento. Konferencijos dalyviai galėjo pasitarti su klinikos „Ypatingi žmonės“ ir Lietuvos kineziterapeutų draugijos atstovais.
„Atsisveikiname, kad vėl susitiktume kitais metais. Planuojame diskutuoti apie alkūnės sąnario problemas“, – taip konferenciją baigė moderatorė Vida Stankevičienė.
Konferencijos dalyviai liko patenkinti konferencijos pranešėjų įžvalgomis ir ateityje pageidavo panašių praktikams skirtų renginių.
Dr. Milda Žukauskienė,
Reabilitacijos katedros vedėja, docentė
Vida Stankevičienė,
Studijų organizavimo skyriaus vedėja, Reabilitacijos katedros lektorė