Kiekvienas studentas privalo pasinaudoti galimybe išvykti pagal Erasmus+ mainų programą. Ankstesnių studijų metu girdėjau apie studentų dalyvavimą Erasmus+ programoje, socialinėje erdvėje mačiau, kaip jiems sekasi, kuo gyvena ir kvėpuoja, tačiau pati neišdrįsau užpildyti paraiškos. Pabaigusi pirmąsias studijas sau pasakiau: jei kada dar studijuosiu, BUTINAI išvyksiu. Taip ir atsitiko.

Dėl pandemijos maniau, jog išvykti bus gerokai sunkiau, tačiau nuostabus Vilniaus kolegijos personalas padėjo visais, net ir sunkiausiais klausimais: dalijosi realiais gyvenimiškais patarimais, kaip surasti vietą, kurioje galėčiau atlikti praktiką, kaip pateikti save, kaip pasiruošti pokalbiui, kaip elgtis svetimoje kultūroje… Buvau užtikrinta, jog visada sulauksiu pagalbos, jei tik reikės.

Praktikos vietą susirasti nebuvo ypač sunku. Į Ispaniją vykau ne primą kartą, tad šios šalies grožis, kultūra ir klimatas man buvo pažįstamas. Toje vietoje, kur pasirinkau atlikti praktiką, yra viskas: jūra, smėlis, kalnai, nepaprasti augalai, kultūrinis paveldas, tradicijos, vakarėliai, šventės, temperamentingi žmonės. Tačiau Ispaniją pasirinkau ne dėl gražios gamtos, bet dėl žinių. Europoje Ispanija yra viena iš inovatyviausių šalių kosmetologijos srityje. Programos metu gavau labai daug naudingų teorinių ir praktinių žinių apie kosmetikos produktus, procedūras ir aparatus, dalyvavau seminaruose, susipažinau su įvairių tautybių specialistais. Taip pat išmokau prisitaikyti prie svetimos aplinkos, kultūros, kalbos, išvengti konfliktinių situacijų ar jas spręsti, būti atsakingai už save, savo veiksmus, emocijas ir požiūrį, būti dėkingai tam, kas padeda ir padėti kitiems. Norėčiau paskatinti visus pajudėti iš „komforto“ zonos ir pažinti ne tik užsienio galimybes, bet ir patį save.

Klaudija Goriunovaitė,

VK Sveikatos priežiūros fakulteto HK19 grupės studentė