2023 m. balandžio 24–28 d. Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto dėstytojos Rima Burneikaitė, Aurelija Kūgytė ir studijų programos „Biomedicininė diagnostika“ antro kurso studentės Simona Bartkevičiūtė, Auksė Jorudaitė, Saulė Kazlauskaitė dalyvavo mišriojoje intensyviojoje programoje (angl. BIP, Blended Intensive Programme) „Skaitmeninė sveikatos sistema“ (angl. Digital Health), kurią organizavo Rygos Stradino universiteto Raudonojo kryžiaus medicinos kolegija (angl. The Red Cross Medical College of Rīga Stradiņš University).
Programos tikslai: suteikti dalyviams žinių apie skaitmeninę sveikatos sistemą ir lavinti įgūdžius dirbti su informacija apie pacientą skaitmeninėje erdvėje.
Dalinamės studentų įspūdžiais.
A. Jorudaitė apie intensyvią savaitę:
„Rygoje praleista savaitė paliko daug įspūdžių. Susipažinome su kitų tautybių studentais, dalinomės žiniomis, kūrybiškai dirbome, atlikome užduotis, klausėmės paskaitų.
Ypač patiko Kristaps Krafte pristatyta tema „Skaitmeninės paslaugos sveikatos ir gerovės kontekste“. Lektorius aptarė sveikatos priežiūros problemas, skaitmeninę sveikatą, jos pavyzdžius ir įdiegimo iššūkius. Siūlyčiau visiems studentams pasinaudoti galimybe užmegzti tarptautinius ryšius ir įgyti naujos patirties.“
S. Kazlauskaitė mokymuose išskyrė:
„BIP programa Rygoje paliko daug įspūdžių, paskaitų metu susipažinome su kuriamomis technologijomis, diskutavome apie dabartinius ir ateities skaitmenizacijos iššūkius, kartu su kolegomis iš kitų šalių kūrėme savo idėjas, kaip pagerinti sveikatos priežiūros kokybę tiek gydytojo, tiek paciento atžvilgiu. Smagiausia projekte man buvo vizitas į anatomijos muziejų, bendradarbiavimas bei laiko leidimas su užsienio studentais, dalinimasis tarpkultūriniais panašumais ir skirtumais, Rygos pažinimas.“
S. Bartkevičiūtės įspūdžiai apie BIP savaitės paskaitas:
„Vizitas Rygoje buvo labai turiningas: sužinojome apie dabartinių medicinos technologijų galimybes, atlikdami užduotis galėjome išreikšti savo kūrybiškumą, susipažinome su kitų šalių kultūromis, nuostabiais žmonėmis, tiek studentais, tiek dėstytojais.
Norėčiau išskirti lektorės Renāte Šukele paskaitą, kurios metu lektorė mus supažindino su skirtingais informacijos šaltiniais, mokė, kaip reikia atpažinti kokybišką ir patikimą informaciją.“
Apžvelgiant produktyvią, įdomią ir įtemptą savaitę, galvojama apie ateitį – užmegzti kontaktai su kolegomis ir jau planuojami bendri tyrimai su latvių dėstytojais.