Kovo 26 d. Sveikatos priežiūros fakultete įvyko tarptautinė tarpdisciplininė mokslinė praktinė konferencija „Metabolinė sveikata: kepenys, kasa, širdis“. VIKO Sveikatos priežiūros fakultetas (SPF), kaip vienas iš konferencijos organizatorių, kartu su Lietuvos gastroenterologų draugija (LGD) pakvietė gastroenterologijos, kardiologijos, endokrinologijos, dietologijos, kineziterapijos ekspertus iš Lietuvos ir užsienio susitikti bendram tikslui – giliau pažvelgti į metabolinės sveikatos iššūkius ir sprendimus, pasidalinti naujausiomis įžvalgomis bei patirtimi, padiskutuoti apie įvairiapusį požiūrį į metabolinių sutrikimų valdymą.

LGD prezidentė doc. Goda Sadauskaitė, VED pirmininkė doc. Žydrūnė Visockienė, VIKO SPF dekanė dr. Milda Žukauskienė sveikindamos konferencijos dalyvius išreiškė didelį džiaugsmą ir viltį, kad konferencija bus puikus pavyzdys, kai sėkmingai sujungiamos mokslo žinios, praktinė patirtis ir naujausios medicinos įžvalgos.

Tarp autoritetingų konferencijos pranešėjų – Ramunė Komžienė, VIKO Sveikatos priežiūros fakulteto Reabilitacijos katedros lektorė. Savo pranešime „Fizinio aktyvumo strategijos metabolinei sveikatai: individualizuotas požiūris“ lektorė iškėlė aktualius klausimus: ar Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomenduojamos 150 minučių vidutinio intensyvumo aerobinės veiklos per savaitę yra pakankamos pacientams, kuriems yra metabolinis sindromas, gal reikėtų daugiau fizinio aktyvumo, o gal būtina įtraukti ir jėgos treniruotes, kaip jas derinti tarpusavyje, norint pasiekti geriausių rezultatų, koks aktyvumas veiksmingiausiai mažina insulino rezistenciją ir visceralinius riebalus, kokios „nepastebimos“ aktyvumo formos gali padėti tokiems pacientams… Pateikdama įžvalgas visais šiais aspektais lektorė rėmėsi naujausiais statistiškai pagrįstais moksliniais tyrimais ir savo praktine patirtimi.

Išsamiai apie konferencijos organizatorius, pranešėjus, problematiką – konferencijos programoje.

Daugiau nuotraukų rasite VIKO SPF Facebook ir Instagram įraše.