2019 m. kovo 25 d. Sveikatos priežiūros fakultete lankėsi Trakų r. Lentvario pradinės mokyklos 3c klasės mokiniai ir mokytoja Ieva Valiukienė. Mokiniams buvo skaityta edukacinė pamoka „Rankų higiena ir jos svarba“, jie buvo supažindinti su Sveikatos priežiūros fakultete vykdomomis studijų programomis.

Mokiniai bei jų mokytoja dėkoja už šiltą ir informatyvų priėmimą:

„Kovo 25 d. Lentvario pradinės mokyklos 3c klasės mokiniai lankėsi Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete. Klasę pasitiko mūsų mokinės mama ir Slaugos katedros lektorė Snežana Budrikienė bei jos kolegė Natalija Juškina. Gavę pradinės informacijos, kur atvyko, mokinukai pakilo laiptais į jaukią auditoriją ir pasijautė tarsi jaunieji studentai. Čia jiems buvo vesta edukacinė pamoka „Rankų higiena ir jos svarba“. Studentės Kamilė Minelgaitė ir Evelina Dominyka Buinovska papasakojo vaikams apie mikrobus, jų rūšis, pademonstravo ir supažindino su kai kuriomis iš dažnesnių bakterijų, virusų, grybelių. Moksleiviai sužinojo, kokiose vietose dažniausiai jų tyko pavojai, kokios vietos yra palanki terpė mikrobams daugintis ir kur jų būna daugiausiai. Kaip gi nuo jų apsisaugoti? Žinoma, pirmiausiai – tai rankų higiena. Vaikai atliko bandymą – jų rankeles nuožmiai apspito imituojamos bakterijos (paberta blizgučių). Patrynus ir pakračius rankas jos nenubyrėjo. Plovė po vandeniu – dalis pasišalino, bet nemažai prilipo prie odos ir tvirtai laikėsi. Ką daryti? Žinoma, pagelbėjo muilas! Tuomet į pagalbą atėjo lektorės Snežanos dukra, kuri labai vaizdžiai pademonstravo, kaip taisyklingai išsiplauti rankas. Seką ir judesius išmoko ir pakartojo kiekvienas mokinys. Taip pat vaikai sužinojo, jog bakterijos būna ne tik blogosios, bet ir gerosios, ir tai yra mūsų organizmo dalis. Dar atlikome eksperimentą ir jau šiandien po 3 dienų galime pasidžiaugti jo rezultatu – apipurkštas vandeniu ir steriliai patalpintas į maišelį batonas vis dar neužaugino grybelio, o štai apčiupinėtas vaikų rankomis batonas jau sužaliavo – pasidengė pelėsiu.
Vizitas pamokėle nesibaigė. Vaikų laukė dar daugiau staigmenų. Lektorės vedžiojo mus po skirtingus kabinetus, kur studentai mokosi slaugyti ligonius ir tai atlieka su manekenais, susipažįsta ir mokosi naudotis įvairiais chirurginiais ir kitokiais medicininiais įrankiais. Vaikai aplankė intensyviosios terapijos kabinetą, kur ligoniams prireikia ypatingai rūpestingos ir atsakingos pagalbos. Ten išvydo, kur ir kaip studentai praktikuojasi imti kraują iš venos, suleisti vaistų į raumenis ir pan…. Ir visur norėjos pačiupinėti, prisiliesti, nors kažkiek pamėginti pačiam. Mergaitės dar labiau prašvito įžengusios į vaiko slaugos kabinetą – čia galėjo paliesti kūdikėlius, pamėginti juos aprengti… Tada užsukome ir į grožio procedūrų praktikumą, kur studentai gražino moteris – atliko įvairias veido procedūras, lakavo nagus ir pan…. Paskutinė stotelė – kineziterapijos salė. Čia vaikai ne tik susipažino, kaip reabilituojami pacientai, turintys judėjimo negalią, bet ir patys gana aktyviai pajudėjo. Tai suteikė daug smagių įspūdžių.
Baigiantis ekskursijai vaikų akys švytėjo, kai kurių ypatingai. Galėjome išgirsti žodžius: „Aš mokysiuos čia, būtinai!“ Toks ir buvo mūsų tikslas – supažindinti vaikus su profesijomis, kurios rengiamos šioje įstaigoje, ir sužadinti pažinimo džiaugsmą, o ateity – turėti galimybę pasirinkti.
Tad nuoširdžiai dėkojame už šiltą ir informatyvų priėmimą įstaigos vadovui ir jį organizavusiems žmonėms.

Pagarbiai
Mokytoja Ieva Valiukienė“