2023 m. lapkričio 17 dieną Sveikatos priežiūros fakulteto Slaugos katedros lektorė Milda Kuskienė, docentės dr. Zyta Kuzborska ir dr. Simona Paulikienė jau devintą kartą pakvietė fakulteto bendruomenę tiek nuotoliniu, tiek kontaktiniu būdu paminėti Pasaulinę diabeto dieną.

Minint šią datą studijų programų „Bendrosios praktikos slauga“, „Dietetika“ ir „Biomedicininė diagnostika“ studentai parengė pranešimus diabeto diagnostikos, valdymo ir komplikacijų prevencijos temomis.

Renginį pradėjo Kornelija Šiupenytė, studijų programos „Bendrosios praktikos slauga“ trečio kurso studentė. Jos pranešime buvo analizuojamos gestacinio diabeto priežastys ir aktualumas, aptarta nėščiosios ir kūdikio priežiūra nėštumo bei pogimdyminiu laikotarpiu.

Vestina Matulionytė ir Miglė Sakalauskaitė, studijų programos „Biomedicininė diagnostika“ antro kurso studentės, supažindino, kokie laboratoriniai tyrimai atliekami siekiant nustatyti ir stebėti cukrinį diabetą, akcentavo, kaip tinkamai reikia pasiruošti, kad laboratoriniai tyrimai būtų informatyvūs.

Matas Bauža, studijų programos „Dietetika“ antro kurso studentas, pateikė mitybos ir fizinio aktyvumo rekomendacijas II tipo cukriniu diabetu sergantiems pacientams. Pranešime įtraukiai ir išsamiai pristatyta mitybos įtaka siekiant normalizuoti gliukozės kiekį kraujyje.

Anna Lomonosova ir Giedrė Kručkauskienė, studijų programos „Bendrosios praktikos slauga“ antro kurso studentės, aptarė galimas cukrinio diabeto komplikacijas, jei pacientai nesilaikys mitybos ir ligos kontrolės rekomendacijų.

Renginio dalyvius, tiek Sveikatos priežiūros fakultete, tiek prisijungusius nuotoliniu būdu, vienijo gera nuotaika ir mėlyna – vienybės su sergančiais cukriniu diabetu žmonėmis – spalva.

Daugiau nuotraukų rasite VIKO SPF Facebook ir Instagram įraše.