Sausio 13 d. Vilniaus kolegijoje (Saltoniškių g. 58) vyko mokymų „Menas, perdegimo sindromo prevencija ir socialinis virsmas“ pirmo etapo susitikimas. Mokymai skirti sveikatos priežiūros sistemos darbuotojams, dirbantiems su žmonėmis, kurie sveiksta nuo priklausomybių arba serga priklausomybių ligomis.
Mokymai vykdomi pagal pagal Erasmus+ programos strateginės partnerystės KA2 projektą „Menas ir socialinis virsmas“ („Art and Social Change: a Path to Recovery“, projekto Nr.: 2016-1-LT01-KA202-023234).
Iš viso pirmo mokymų etapo apimtis – 24 valandos. Planuojami 3 mokymų etapai.
Mokymuose dalyvauja 12 socialinių darbuotojų ir slaugytojų iš Antakalnio poliklinikos Psichikos sveikatos centro, Šeškinės poliklinikos Psichikos sveikatos centro bei Respublikinio priklausomybės ligų centro.
Mokymų metu dalyviai sužinojo apie stresą, streso valdymo būdus, turėjo galimybę gilintis į savo turimas nuostatas apie stresą. Visos dalyvės išsakė, kokie kyla sunkumai, susiję su priklausomybės liga.
Pagrindinis dėmesys pirmo susitikimo metu buvo skirtas menui. Aktorius ir aktorinio meistriškumo dėstytojas Artūras Dubaka supažindino dalyvius su Michailo Čechovo metodika, kuri neapsiriboja vien tik teatru. Ji apima ir bendražmogiškus dalykus, skatina žmogų išnaudoti savo vaizduotės potencialą ir vystyti savo kūrybinę pasąmonę. A. Dubaka pravedė praktinius užsiėmimus šiomis temomis: „Lengvumas, grožis ir forma“, „6 psichologiniai gestai“.
Mokymuose taip pat dalyvavo projekto grupės nariai: Milda Kuiskienė, Rima Burneikaitė ir Aurelija Kūgytė.
Kelios dalyvių asociacijos į „streso“ reiškinį:
„Nerimas“, „Įtampa“, „Nuovargis“, „Baimė“, „Galimybės“, „Stresas suteikia jėgų“, „Stresas paralyžiuoja“, „Stresas – iššūkis ir galimybės“, „Stresas yra labai naudingas kai bėgi nuo grobuonies džiunglėse“, „Darbo praradimas“, „Nesusipratimas“, „,Konfliktas“, „Netektis“, „Visur skubėjimas, net ten, kur skubėti nereikia“, „Stresą dažniausiai įsikalbame patys“, „Stresą geriausiai padeda įveikti pokalbis“, „Hobis“.
Koks tavo, skaitytojau, požiūris į stresą ir kaip tu įveiki stresą?
Daugiau apie projektą galite sužinoti: www.artandsocialchange.eu
Jeigu norite gauti informacijosą, susijusios su projekto tema, prašau jungtis prie mūsų bendruomenės Facebook ir registruotis: https://www.facebook.com/artandsocialchangeEU/app/100265896690345/
Aurelija Kūgytė,
projekto vadovė