Miglė Česaitytė, Agnė Daunytė, Dominyka Aleksiejūtė, Ieva Stelmakavičiūtė, VK SPF studijų programos „Kineziterapija“ ir „Ergoterapija“ 2 kurso studentės, nuo gegužės 2 d. iki 6 d. dalyvavome projekto “Age-friendly society – Innovation, education and technological solutions“ (AIET, projekto Nr. 2020-1-EE01-KA203-077953; projektas finansuojamas Erasmus+ programos) mokymuose ir partnerių susitikime Molde (Norvegijoje). Projekto metu klausėmės paskaitų apie senyvo amžiaus žmonių priežiūrą namuose, jų poreikius bei inovacijų panaudojimą siekiant kokybiškos priežiūros, dalyvavome kineziterapeutės vedamoje paskaitoje ir praktikumuose, išbandėme senoliams taikomą mankštos programą “Strong and steady”, teoriškai ir praktiškai bandėme virtualios realybės akinius, naudojamus sveikatos priežiūros įstaigose kaip mokymosi ir praktikos priemones, kalbėjome apie ABCDE ir NEWS metodikas.
Vertinga patirtis mokytis ir dirbti kartu su bendrakursėmis, su mūsų dėstytojomis Jurgita Veliulyte ir Aurelija Kūgyte, su studentais ir dėstytojais iš Talino universiteto Haapsalu kolegijos (Estija), darbuotojais iš įvairių Norvegijos įstaigų ir mokinėmis, pabaigusiomis verslo programą “Dignity”. Ypač svarbu, kad kartu su mumis mokymuose dalyvavo senjorai, į kuriuos yra orientuotas šis projektas. Nepaprasta patirtis dirbti kartu su brandaus amžiaus žmonėmis bei išgirsti jų patirtį, mintis ir lūkesčius. Susitikimo pabaigoje studentai iš Estijos supažindino mus su “Design thinking” studijų programa bei pasidalino savo idėjomis, kurias turėsim galimybę papildyti jau kitais mokslo metais rudens semestro metu!
Norvegijoje praleista savaitė buvo itin produktyvi, o visos veiklos bei programa nuodugniai suplanuota. Esame nepaprastai dėkingos už galimybę plėsti savo žinias, patirtį ir prisidėti prie šio projekto!
Nuotraukose galite pamatyti užfiksuotas susitikimo akimirkas bei straipsnį apie mūsų susitikimą laikraštyje Romsdals Budstikke.

Miglė Česaitytė, KI20
Agnė Daunytė, KI20
Dominyka Aleksiejūtė, KI20
Ieva Stelmakavičiūtė, ER20