Balandžio 24– 28 dienomis Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto lektorės Viktorija Kielaitė ir Aurelija Kūgytė dalyvavo  mokymuose Notingame (Jungtinė Karalystė) pagal Erasmus+ programos strateginės partnerystės KA2 projektą „Menas ir socialinis virsmas“ („ART and SOCIAL CHANGE: a path to recovery“, sutarties Nr. 2016‐1‐LT01‐KA202‐023234).
Mokymų tikslas – sukurti tarpdisciplininę mokymo programą, sudaryti galimybę pasidalinti savo patirtimi artistams, sveikatos priežiūros specialistams ir žmonėms, sveikstantiems nuo priklausomybių. Mokymus organizavo Portraits of Recovery (Didžioji Britanija). Mokymų dalyviai iš visų projekto partnerių organizacijų: Arts § Health South West (Didžioji Britanija), Comunit Terapeutica Casa die Giovani (Italija), Institut für Projektbegleitung und Kompetenzentwiklung (Vokietija), La Maison de L´Image (Prancūzija), Socialiniai paramos projektai (Lietuva), Vilniaus kolegija.
Dalyviai susipažino su meno ir sveikatos kryptimis Didžiojoje Britanijoje bei akademiniais rezultatais, sužinojo apie meno projektus Notingamo šiuolaikinio meno centre ir Notingamo pilyje. Menininkai iš visų partnerių organizacijų pristatė savo požiūrį, kaip menas gali padėti sveikti, pažinti ir priimti save. Visi dalyviai pasidalino patirtimi savo srityse ir ieškojo tarpdisciplininių sąlyčio taškų.
Balandžio 25 d.  mokymai „persikėlė“ į Mančesterio Metropoliteno universitetą, konferenciją „Pasveikimas ir menas“ („Recoverism and the Arts: diving change through collaborative research“). Konferencijoje A. Kūgytė ir D. Cammara pristatė projektą „Menas ir socialinis virsmas“.

 

Aurelija Kūgytė,
Grožio terapijos katedros lektorė