Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto lektorė  Milda Kuskienė  ir Užsienio kalbų centro lektorė Virginija Andriusevičienė 2019 m. gegužės 20–24 dienomis pagal ERASMUS+ programą buvo išvykusios į Slaugos ir socialinio darbo mokyklą (Ecole Santė Social Sud-Est) Lione (Prancūzija).

Šios mokyklos organizuotame renginyje dalyvavo įvairių mokymo įstaigų, rengiančių slaugos ir socialinius darbuotojus, atstovai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Belgijos, Graikijos, Čekijos, Velso ir Anglijos. Susitikimo dalyviams buvo pristatyta slaugytojų ir socialinių darbuotojų rengimo tvarka Prancūzijoje, organizuotos pažintinės ekskursijos į ilgalaikės slaugos, socialinių paslaugų bei gydymo įstaigas. Taip pat surengtas įsimintinas vizitas į pirmąją tokio tipo įstaigą Prancūzijoje – trumpalaikės slaugos namus (angl. „Respite House“), kuriose šeimos gali kelioms dienoms palikti sunkiai sergantį šeimos narį. Visi dalyviai pristatė slaugytojų ir socialinių darbuotojų rengimo ypatybes savo šalyse, aptarė tarpusavio bendradarbiavimo galimybes.

Vizito metu lektorė Milda Kuskienė pristatė Vilniaus kolegijos koordinuoto ir EK aukščiausiu balu įvertinto Erasmus + programos strateginių partnerysčių projekto „Menas ir socialinis virsmas“ (Nr. 2016-1-LT01-KA202-023234) rezultatus ir pakvietė kitų šalių atstovus bendradarbiauti panašiuose projektuose. Lektorė Virginija Andriusevičienė pristatė Vilniaus kolegijos organizuojamas vasaros stovyklas studentams, personalo mokymo savaitę bei kasmetinę tarptautinę savaitę dėstytojams ir taip pat pakvietė aktyviai jose dalyvauti.

 

Virginija Andriusevičienė,
Užsienio kalbų centro lektorė