Mes esame Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto studijų programos „Bendrosios praktikos slauga“ III kurso SL15B grupės studentės. Erasmus+ programa susidomėjome dar II kurse, tačiau išbandyti išdrįsome tik šiais metais. Ir tikrai nepasigailėjome!
Praktiką atlikome Estijoje, vienoje didžiausių Talino ligoninių. Ji truko 4 mėnesius. Ligoninės personalas sutiko mus labai šiltai ir draugiškai. Slaugytojos malonios, jei iškildavo klausimų, visuomet atsakydavo bei padėdavo. Pacientai noriai su mumis bendravo, niekada nepriekaištaudavo dėl procedūrų atlikimo, ir netgi mokėsi lietuviškų žodžių! Nepaisant to, kad didelė dalis žmonių nemokėjo anglų kalbos, o mums teko regzti rusiškus ir ne visada taisyklingus sakinius, tai nesutrukdė susibendrauti tiek su personalu, tiek su pacientais.
Talino sveikatos priežiūros kolegija yra labai modernizuota. Praktinės paskaitos vyksta specialiose simuliacijų auditorijose, kuriose imituojami tikri medicininiai atvejai. Visos praktikos metu mus lydėjo nuostabi kuratorė, supažindinusi su kolegija, leidusi pamatyti ir pačioms išbandyti simuliacijas. Tai pat ji organizavo paskaitas bei įvairius užsiėmimus, kurių metu važiavome mokyti pirmosios pagalbos bei gaivinimo technikų. Tai buvo nauja, tačiau nepakartojama patirtis mums!
Laisvų dienų turėjome pakankamai. Talinas – tai nuostabus miestas, įsikūręs šalia jūros kranto. Saulėtomis ir šiltomis dienomis nebuvo nei vienos dienos, kurios nepraleistume senamiestyje, prie jūros ar kitaip tyrinėdamos miestą. Tai be galo jaukus ir šiltas uostas. Be Talino aplankėme ir Viljandį, Estijos pietinėje dalyje esantį miestą. Kėlėmės keltu į Suomijos sostinę Helsinkį. Visi šie įspūdžiai – nepamirštami!
Erasmus+ programa suteikia galimybę įgyti nuostabios patirties, kurios metu sutinkami nauji žmonės, aplankomos dar nepažintos vietos, susipažįstama su kitos šalies kultūra, pramokstama užsienio kalbos, įgaunama daug naudingos patirties, pasitikėjimo savimi ir noro bandyti. Visas šis laikas buvo nepakartojamas. Tam reikėjo daug drąsos ir iniciatyvos, tačiau mes to niekada neiškeistume į nieką kitą!
If you never try, you`ll never know!

Monika Lebedinskaitė ir Iveta Šikšnaitė,
SL15B grupės studentės