2021 m. vasario 18 d. Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto studijų programos „Bendrosios praktikos slauga“ SL17D grupės studentė Greta Kilikevičiūtė kartu su Slaugos katedros docente dr. Zyta Kuzborska Zoom platformoje skaitė nuotolinę paskaitą „Erkinis encefalitas ir jo prevencija“ Vilniaus Gedimino technikos universiteto Mechanikos fakulteto studentams.

Paskaitos problematika ir auditorija – neatsitiktinė. Gretos Kilikevičiūtės profesinio bakalauro baigiamojo darbo tema – „Vilniaus Gedimino technikos universiteto Mechanikos fakulteto studentų žinios apie erkinį encefalitą ir jo prevenciją.“ Tyrimo metu paaiškėjo, kad nagrinėjama tema itin aktuali – didžioji dauguma respondentų pageidavo paskaitos apie erkinį encefalitą.

Šios iniciatyvos paskatinta studentė parengė išsamų pranešimą, kurio metu supažindino klausytojus su erkinio encefalito simptomatika, sukėlėjais, epidemiologija, klinika, profilaktika, pateikė naudingų patarimų, kaip saugiai išsitraukti erkę, atsakė į klausytojams rūpimus klausimus.

Dr. Zyta Kuzborska,

SPF Slaugos katedros docentė