Paliatyvi priežiūra šiuolaikiniame pasaulyje tampa vienu iš sveikatos priežiūros prioritetų. Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete vykdomose studijų programose „„Bendrosios praktikos slauga“, „Radiologija“, „Ergoterapija“, „Kineziterapija“ paliatyvios priežiūros temos integruojamos į dėstymą, orientuojantis į pasaulinę šios srities patirtį.
Sveikatos priežiūros fakulteto Studijų skyriaus vedėja, Slaugos katedros lektorė Daiva Treznevičiūtė lapkričio 15–17 d. buvo išvykusi į stažuotę Estijoje, Talino sveikatos priežiūros kolegijoje (Tallinn Health Care College). Stažuotė buvo skirta įgyti naujų žinių apie paliatyvią priežiūrą ir jai reikalingų kompetencijų ugdymą, aptarti studentų ir dėstytojų mainų galimybes, kurias suteikia šiais mokslo metais sudaryta Erasmus+ sutartis tarp Vilniaus kolegijos ir Talino sveikatos priežiūros kolegijos.
D. Treznevičiūtė dalyvavo susitikimuose su kolegomis iš Estijos, Latvijos, Suomijos, Čekijos, Belgijos ir JAV, kurių metu buvo aptarta paliatyvios priežiūros situacija minėtose šalyse ir Lietuvoje. Taip pat aplankytos kelios paliatyvią priežiūrą teikiančios Talino sveikatos priežiūros įstaigos, susipažinta su Talino sveikatos priežiūros kolegijos mokymo(si) baze, kolegijoje taikomais mokymo(si) metodais.

 

Daiva Treznevičiūtė,
Studijų skyriaus vedėja, Slaugos katedros lektorė